Nejlepší taneční kluby v Londýně

Chcete vyrazit na pořádnou párty? Hodláte protančit celou noc? Nabízíme přehled klubů, která nám doporučili místní, že stojí za navštívení. Tak jdeme na párty!

Ministry of Sound

Ministry of Sound se nachází v bývalém autobusovém depu. Kdysi bývalo chladným skladem a dnes se řadí mezi nejznámější taneční kluby v Británii. Klub je rozdělen do čtyř tanečních podlaží s několika bary. Nedávná rekonstrukce vylepšila způsob ozvučení, vytvořila venkovní nádvoří, VIP apartmá s galerií a dva balkony. Pokud se Vám nepodaří dostat se na hlavní stage na ty nejlepší DJs, nevěště hlavu a odeberte se do příhodně pojmenovaných Babyboxů; místností s méně známými hudebníky.

Fabric

Již jednadvacet let se klub Fabric řadí k nejoblíbenějším tanečním místům mladých Londýňanů i turistů. Podnik otevírá v pátek večer a následující tři dny zavírá až v ranních hodinách. Na elektronickou, dubstep a techno hudbu zde doslova protančíte celý víkend. Klub je rozdělen do tří důkladně oddělených místností, ve dvou z nich hraje živá hudba. Zvenčí nezáživná budova uvnitř uchovává desítky světlometů, které barevnými kužely a lasery rytmicky doplňují energií nabitou atmosféru.

Studio 338

V letních nocích si můžete skvěle zatančit na terase Studia 338. Prostorný a zároveň největší klub v Londýně je připravený na chladnější měsíce a nepříznivé počasí. Venkovní tančírna se dá jednoduše zastřešit a rychle vytopit. Svou hudbu zde prezentují méně i více známí DJové. Za slavnější umělce zaplatíte i 50 liber a pokud nepřijdete i s velkou časovou rezervou, připravte se i na dlouhou frontu trvající i 3 hodiny. Až se ale jednou podíváte, nebudete chtít odejít do mnohem tiššího Londýna.

XOYO

Kvůli tomuhle baru nemusíte s touhou tancovat čekat na víkend. Funguje totiž přes celý týden, kromě neděle tedy. V klubu se můžete posadit ke stolům a ozkoušet nějaký z vyhlášených koktejlů. Hudba zde není jednotvárná. Jeden večer se můžete (dlouho do rána trvajícím tancem) unavit na techno hudbě, jindy se můžete jenom vlnit v rytmech popové kapely. Můžete si být ale jistí, že personál se o atmosféru večera postará vždy; ať oslepující světelnou show nebo příjemným zacházením ze strany barmanů.

Queen of Hoxton

V denních hodinách hospoda a v těch pozdějších alternativní klub Queen of Hoxton tvoří dvě podlaží. Obě části jsou stylizovány do alternativní podoby. V suterénu pak hrají převážně indie a pop DJové a v horním patře (na střešní zahradě) je klidnější posezení. To je dokonce vyzdobeno světélky a za dobrého počasí i promítacím plátnem, na kterém je možno sledovat sportovní utkání i filmy v rámci letních kin. Příjemný večer nad drinkem si tedy můžete prodloužit a po setmění zamířit rovnou do klubu přímo pod Vámi.

Printworks London

Na party, kterou pořádá Printworks London, se dostane až 6000 lidí. V budově Canada West, kde se tradičně taneční noci za zvuku hip hopové muziky odehrávají, dříve sídlila největší tiskárna novin v tehdejší Západní Evropě. Tiskařská hala si ponechala pouze svůj industriální vzhled, původní vybavení tiskařských místností a do svého čela umístila pódium, na kterém se kromě světových hudebníků konají i taneční bitvy mezi dobrovolníky z řad návštěvníků. Klub je otevřen od roku 2017 a kromě velké haly můžete strávit večer i v přilehlých menších místnostech.

Infernos

Pokud chcete zavzpomínat na starší dobu nebo se jen pochlubit skvělým outfitem podobným kostýmům kapely Spice Girls, zajděte do Infernos. Během posledních let se z něj totiž stal bezkonkurenční retro klub, kde hrají oblíbené písně z hitparád minulého století. Na neonové podlaze a a pod třpytivou diskokoulí si můžete zatančit každý víkend.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa