Farmářské trhy a trhy s jídlem v Londýně

Pojďme se spolu podívat na nejlepší trhy, které byste měli v Londýně navštívit. Procházka jedním z následujících trhů je opravdu zážitek.

Camden Lock Market

Chcete-li se dobře, rychle a vcelku levně najíst něčeho neobyčejného, udělejte si procházku na trh Camden Lock. Z jídla si zde vybere opravdu každý. Po celé tržnici linoucí se vůně naženou hlad nejednomu návštěvníkovi. Můžete tak ochutnat italskou, mexickou, řeckou, africkou nebo třeba holandskou kuchyni, a to vše za velmi slušné peníze.

Více informací

Borough Market

V 18. století, kdy byl London Bridge jediným mostem přes řeku Temži, se v jeho blízkosti začalo formovat předměstí Southwark, dnes známé pod názvem Borough. Pro farmáře a rybáře tak představovalo přirozenou volbu, kde své výrobky prodávat. I dnes zde seženete různé delikatesy, farmářské výrobky, čerstvé ryby, ovoce a zeleninu.

Více informací

Greenwich Market

Greenwich Market je právem považován za jeden z nejkrásnějších trhů v Londýně. Je otevřený celý týden a vytváří prodejní místo pro stánky se zeleninou, rychlým občerstvením, šperky, oblečením i ručními pracemi.

Více informací

Portobello Road Market

Trh Portobello patří k nejstarším tržnicím Londýna. A svého tradičního pojetí se drží dodnes. Seženete zde tedy převážně starožitnosti, šperky, oblečení z druhé ruky, ale i ovoce a zeleninu. Pokud Vás nakupování a zkoumání okolí omrzí, můžete se odreagovat v nejstarším londýnském kině; Electric Cinema, které Portobello otevřelo v roce 1910.

Více informací

Columbia Road Flower Market

Každou neděli od osmi do tří hodin se můžete ve východním Londýně projít květinovým rájem. Na trhu Columbia Road zde nabízejí své kytice, sazenice a bylinky prodejci z širokého okolí. Tato víkendová akce se těší velké oblíbenosti u turistů i u místních, převážně na jaře.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa