Nakupování oblečení v Londýně

Přes často přestřelené londýnské ceny je až s podivem jednoduché nakoupit v této metropoli levné oblečení. Českého turistu až zaskočí všudypřítomné slevy. Na konci letních prázdnin a po Vánocích dokážete pořídit slušivé oblečení i za 1 libru. Za bezkonkurenční ceny pořídíte módní kousky v řetězci Primark. Koukněte na několik tipů na shopping od místních.

Oxford street

Milovníci nakupování nesmějí minout ulici Oxford Street. Nachází se kousek od Piccadilly Circus. Historie této obchodní tepny sahá až do středověku. Touto cestou byli přepravováni vězni na nedaleké popraviště.

Více informací

Harrods

Pokud se nespokojíte pouze s fast fashingovým oblečením a pokukujete i po něčem luxusnějším, zamiřte do obchodního paláce Harrods. Jeho motto je Everything for Everyone, Everywhere, tedy všechno pro všechny, všude. A jím se také podnik řídí. Mluví se o takovém městě ve městě.

Více informací

Covent Garden

Místo nabízí příjemnou kombinaci menších obchodů, nejstaršího londýnského trhu Covent Garden, drobných restaurací a kaváren. Je také jediným místem, kde mohou beztrestně působit pouliční umělci a kejklíři. Můžete zavítat například do obchodů Marks & Spencer, Oasis, Next nebo dětského Disney. Pro pány zde stojí Replay, Diesel, Oakley nebo Paul Smith. Navazující ulička Neal Street je pak zase rájem módy dámské.

Westfield London

V Londýně se nachází dvě hlavní pobočky nákupního řetězce Westfield: White City a Stratford; každý s více než 250 obchody. Většinou se jedná o luxusnější značky, jako Gucci, Louis Vuitton, Prada či Versace. Shopaholickou náladu ale zažene i H&M, Bershka, M&S, nebo Zara. Až Vás přejde, můžete se po náročném dni odreagovat v kině, zacvičit ve zdejší posilovně nebo porazit kamarády v bowlingovém zápase.

Spitalfields

Nedaleko Liverpool Street leží trh Spitalfield, bývalý trh s ovocem a zeleninou, který dnes využívají převážně malí stánkoví prodejci se starožitnostmi, řemeslnými výrobky, oblečením a biopotravinami.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa