Oxford Street

Oxford Street

Milovníci nakupování nesmějí minout ulici Oxford Street. Nachází se kousek od Piccadilly Circus. Historie této obchodní tepny sahá až do středověku. Touto cestou byli přepravováni vězni na nedaleké popraviště.

V 18. století byl pozemek prodán hraběti z Oxfordu (odtud pozdější název Oxford Street). Ten zde začal budovat třídu, jež se stala centrem zábavy. Nákupy na Oxford Street jsou vcelku náročné. Malé obchůdky i velké nákupní domy jsou plné zákazníků.

Kromě malých kamenných obchůdků naleznete na Oxford Street i velké nákupní domy. Mezi nejluxusnější patří Selfridges, který zde stojí už přes více než sto let. Seženete zde oblíbené kousky značky Marks and Spencer, Next, Top Shop, H&M, Zara nebo Primark. Ten má na této obchodní korze dvě pobočky. Kvůli obrovskému výběru a hodně nízkým cenám je obchod velmi vyhledávaný. Dvakrát do roka bývají po celé ulici obrovské slevy, které samozřejmě lákají spoustu lidí.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Oxford St
London
Velká Británie

Související obsah

Oxford Street
Oxford street
Harrods
Harrods
Covent Garden
Covent Garden
Westfield London
Westfield London
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa