Utajená místa v Londýně

Úzké uličky Londýna v sobě skrývají mnoho turistům neznámých míst. Buďto je musíte objevit během toulání po těchto zákoutích, nebo Vám o nich musí něco prozradit samotní Londýňané. K takovým zapomenutým skvostům patří převážně parky, bary či obchůdky s rozmanitým sortimentem.

Tip Nejlepší místa pro fotku v Londýně

St Dunstan’s in the East

Jedná se o zchátralou baziliku mezi London Bridge a The Tower of London. Kostel byl zničen během druhé světové války a její prostory dnes fungují jako krásná veřejná zahrada. Na většině budovy chybí střecha a polorozpadlé zdi jsou pokryty různými popínavými rostlinami, které na jaře rozkvétají do růžových trsů.V prostorách baziliky se nachází několik laviček. Místo tak představuje ideální příležitost pro klidné rozjímání v rušném velkoměstě.

Isabella Plantation

Klidnou přírodu nabízí i park Isabella Plantation, jehož rododendrony každoročně zabarví většinu zeleně v parku do odstínů růžové a fialové. Dokonalý dojem idylky dodávají i malá jezírka, na kterých se v letních dnech nacházejí kachny a volavky.

Highgate Cemetery

Nacházíte-li se na severu Londýna, navštivte hřbitov Highgate. Svým vzhledem se de facto jedná o přírodní rezervaci. Místo je rozděleno na dvě části – východní a západní. Impozantní hroby ve východní části jsou více vyrovnané a upravené.

Více informací

Neal's Yard

Většina domů v Londýně budí buď studený a tmavý dojem, nebo je příliš moderní a odráží jen odstíny šedé. Drobná ulička Neal’s Yard vypadá, jako by ji někdo nakreslil. Místo je pojmenováno po alternativním aktivistovi a podnikateli, který v roce 1976 koupil jeden z řadových domků, aby z něj udělal skladiště pro nedaleký trh.

Více informací

Pop Brixton

Jedná se o alternativní vesničku uprostřed Londýna, která je sestavena z několika pestrobarevně ozdobených přepravních kontejnerů. Každý box nabízí jiný kulinářský či umělecký počin.

Více informací

Little Venice

Pokud se Vám už Londýn zprotivil, můžete se ihned přemístit do Itálie. V blízkosti nádraží Paddington se nachází tzv. Malé Benátky. Lodě, bary a kavárny zde přebývají na třech kanálech, které svým protnutím tvoří uprostřed malý ostrůvek. Little Venice nejsou ale jen malé loďky a houseboaty, na pevnině se nachází několik rezidencí, v jedné z nich chvíli bydlel psycholog Sigmund Freud.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa