Nejlepší pivní zahrádky v Londýně

Když zrovna v Anglii neprší a přepadne Vás chuť na pivo, určitě stojí za to využít hezkého počasí a vychutnat si ho s nějakým tradičním pokrmem na vysluněné zahrádce. Taková místa najdete spíše na okrajích Londýna, jeho centru spíše vévodí tradiční puby umístěné do zapadlých zákoutí ulic.

Hemingford Arms

Jelikož je hospoda Hemingford doslova zaklíněna v obytné části Londýna, většinu hostů tvoří místní. Atmosféra podniku tak na zákazníka dýchne hned u dveří, nad nimiž během jarních a letních dnů kvetou nejrůznější druhy popínavých rostlin. Tvoří tak přírodní ochranu před sluníčkem, které (pokud tomu anglické počasí přeje) praží na zahrádku, která se nachází přímo před samotnou budovou. Časem ozkoušená i moderní piva si užijete i uvnitř hospody. Domácký vzhled jí dodávají zaprášené kuriozity i pro fotbalové fanoušky nepostradatelná televize.

Earl of Essex

První věc, které byste si mohli všimnout při vstupu do této zapadlé gruzínské hospody, je krásný zadní bar s nápisem „Watney Red Barrel“ ze šedesátých let; druhou bude pravděpodobně obrovská na desce napsaná reklama na desku hymny, která ukazuje denní nabídku piva. Zaměstnanci neustále stoupají na židle, aby přepsali jména piv, jejichž sudy se během dne vyprázdní a musí narazit jiné.

Více informací

Dolphin

Navštívit hospodu Dolphin stojí za to i jen kvůli krásné zahrádce plné rostlin či vodní sochy lemované jabloněmi. Konají se zde příležitostné akce typu divadla či smyčcového kvartetu. Podobně dobrodružný je i jídelní lístek.

Více informací

The City Barge

Hospoda se nachází na břehu Temže a patří mezi nejstarší hospody města, ze 14. století. Největší slávy se ale pub dočkal v 60. letech. Britská skupina The Beatles zde točila jednu scénu z celovečerního filmu “Help“. Dnes již moderní podoba podniku zachovala jen viktoriánské obložení a otevřené krby. Pomalu se z místa stává restaurace, nenechte se ale odradit a sedněte si s vychlazeným pivem na terasu blízko řeky. Značku hospody zde drží také tradiční středeční kvízy.

People’s Park Tavern

People’s Park Tavern nedaleko Victoriina parku má svůj vlastní minipivovar, který vaří nespočet piv. Nabízí novozélandské černé nebo pivo s nádechem zeleného čaje. Hlavní místnost je dekorovaná koženými křesílky a stínícími lampami.

Více informací

The Faltering Fullback

Hospoda The Faltering Fullback vypadá na první pohled jako polorozpadlá budova porostlá břečťanem. Jen málokterá hospoda s ní ale může soutěžit. Na zadním dvorku se totiž nachází stromový domek. Vnitřek podniku je pak rozdělen do několika částí. Strop jedné z nich je pokrytý sportovními memorabiliemi, v další se nachází místo s velkým počtem laviček a jiná je zase prostorná hala připravená pro sportovní nadšence.

Alwyne Castle

V obrovské předzahrádce, která se rozlévá po stranách této přátelské hospody, je dostatek prostoru pro letní grilování i posezení nad pivem. Nabídka jídla a pití je pravidelně obměňována. Při pohledu na polohu podniku je místo nevyhnutelně „městské“. To je do jisté míry vyváženo výzdobou z praporů a květinami. Do několika stylů vytvořená terasa pojme až 300 lidí a otevřena je každý den.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa