Doprava z/na letiště Londýn Heathrow

Londýn Heathrow je největší letiště v Evropě, které se nachází 25 km od centra Londýna. Letiště slouží jako jeden z hlavních evropských přestupních bodů pro cesty do celého světa. Je domovskou základnou British Airways a Virgin Atlantic.

Nejrychlejší přepravu do centra Londýna Vám zajistí vlaky Heathrow Express, které Vás přímým spojem dovezou za 15 minut na nádraží Paddington. Při zakoupení jízdenky na místě zaplatíte za jednu cestu 22 GBP (resp. 25 GBP ve špičce). Zpáteční lístek stojí 37 GBP. Cenu však můžete ponížit zakoupením online, kdy je cena odstupňována následovně: 14–29 dní předem 16,50 GBP, 30–89 dní předem 14,30 GBP a více než 90 dní předem 12,10 GBP. Ceny jsou vždy za jednu jízdu. Vlaky najdete u terminálů 2, 3 a 5. První vlak z Londýna na letiště vyjíždí v 5:10, poslední odjíždí z letiště do Londýna ve 23:51 h.

Nepřehlédněte Hromadná doprava (MHD) v Londýně

Pokud je pro Vás důležitější cena přepravy, tak použijte vlaky Tfl Rail nebo metra „Piccadilly Line“. Zakoupíte-li jízdenku bezkontaktně, cena činí 5,10 GBP ve špičce, resp. 3,10 GBP mimo špičku. Jízdné v hotovosti Vás přijde na 6 GBP.

Délka cesty vlakem Tfl Rail (na nádraží Paddington) činí cca 30 minut a Metro Piccadilly Line na stanici Piccadilly Circus dojede za cca za 50 minut.

Nepřehlédněte Doprava z/na letiště do centra Londýna

Vlaky Tfl Rail zastavují u terminálů 2, 3 a 5, kdežto metro najdete u všech terminálů. Metro i vlak jezdí cca od 5:00 do 0:30 h.

noci jezdí na letiště přímo z centra Londýna autobus číslo N9 zhruba mezi půlnocí a 5 hodinou ranní. Intervaly jsou 20 minut a jízdní doba činí 70–90 minut.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Londýn bezpečný?

Londýn je bezpečné město, ale za tmy nedoporučujeme návštěvu čtvrtí Brixton, Hackney, Peckham a Newington.

Nejlepší způsob dopravy v Londýně?

Nejjednodušší přepravou je metro. Narazíte zde na hodně lidí, ale přepraví vás úplně po celém městě.

Je MHD v Londýně bezpečná?

Pokud se nepohybujete po setmění ve čtvrtích Brixton, Hackney či Newington, tak se rozhodně nemusíte bát cestování MHD.

Kdy navštívit Londýn?

Londýn lze navštěvovat celoročně. Nejpříjemnější počasí je zde od května do září. Ale i takový prosinec v Londýně je kouzelný.

Domluvím se v Londýně anglicky?

Ano, ve Spojeném království je úředním jazykem angličtina, takže nejen že se domluvíte, ale také se v angličtině skvěle procvičíte.

Co mám v Londýně ochutnat?

Mezi ikonická jídla patří Máslové kuřecí kari, Welsh Rarebit, Shepherd's Pie, Naan se slaninou a Skotská vejce.

Je v Londýně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Londýna dostanu?

Ideálně letadlem na jedno ze šesti letišť. Kvůli zážitku doporučujeme Heathrow, které je největším letištěm v Evropě.

Lze v Londýně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.