Nejpůsobivější budovy v Londýně

Pokud jste milovníci architektury nebo Vás jen zkrátka zajímají stavby, připravili jsme pro Vás výběr zajímavých staveb, které v Londýně můžete obdivovat. Od historických budov až po nejmodernější stavby. Zkrátka budovy, které stojí za fotku.

The Globe Theatre

Architektonicky pohádkově vyhlížející divadlo Williama Shakespeara má za sebou vzrušující historii. Jeho počátky sahají do dob slavného spisovatele, konkrétně roku 1599. Dnes se jedná o pouhou repliku, jelikož původní divadlo bylo o několik let později zničeno požárem.

Více informací

Tower Bridge

Tower Bridge je asi jeden z nejznámějších visutých mostů na světě. Stojí nedaleko hradu Tower a spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets. V místě stavby vede pod vodou jedna z linek metra. Po mostě se můžete projít, projet doubledeckerem, objednat si tour s průvodcem a dostat se i na horní lávky nebo si jen sednout na břeh Temže a pozorovat okolní ruch.

Více informací

Elizabeth Tower

Mezi dominantu Londýna patří Elizabeth Tower. Že ji neznáte? Určitě ano. Nachází se v ní snad nejznámější zvon světa – Big Ben. Po kom je zvon pojmenován, je záhadou. Jedna z teorií zmiňuje hlavního stavitele Sira Benjamina Halla, někdo věří, že nese název jméno po zápasníku Benjaminu Cautovi.

Více informací

Tower of London

Uprostřed moderní části Londýna, se jako náhodou nachází středověký hrad, ve kterém jsou uchovány korunovační klenoty, které zvenčí střeží strážci tzv. beefeateři. Tower of London je dokonce zapsán do světového seznamu památek UNESCO.

Více informací

Royal Albert Hall

Tato koncertní hala oválného tvaru byla postavena jako památník prince Alberta, manžela královny Viktorie. V noci nepřehlédnutelná budova je postavena ve stylu italské renesance.

Více informací

Highgate Cemetery

Nacházíte-li se na severu Londýna, navštivte hřbitov Highgate. Svým vzhledem se de facto jedná o přírodní rezervaci. Místo je rozděleno na dvě části – východní a západní. Impozantní hroby ve východní části jsou více vyrovnané a upravené.

Více informací

Shri Swaminarayan Mandir

Tato budova se naprosto vymyká tradičnímu konzervativnímu stylu Velké Británie. Jedná se totiž o hinduistický chrám, dokonce největší mimo Indii. Je tvořen z vápence a mramoru a dokáže pojmout až 5 tisíc lidí. Budova je přístupná i návštěvníkům bez hinduistického vyznání.

Více informací

Kensington Palace

Oficiálním sídlem královny je Buckingham Palace, méně významní členové královské rodiny sídlí na Kensington Palace, do jehož interiéru je vstup návštěvníkům povolen. Mohou zhlédnout přehlídku dvorních šatů, královské schodiště či královské komnaty.

Více informací

St. Paul's Cathedral

Katedrála sv. Pavla je druhou největší církevní stavbou v Evropě. Současná katedrála pochází ze 17. století. Jejím architektem byl slavný Christopher Wren, jehož epitaf na kryptě poukazuje, že celá katedrála je jeho pomníkem. A historicky je již pátým kostelem na tomto místě, přičemž první byl postaven v roce 604. Sídlí v ní londýnský biskup, i přesto si ji ale můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Vstupné se pohybuje kolem 18 liber a určitě stojí za zakoupení.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa