Nejlepší parky v Lisabonu

Pojďme se podívat na nejzajímavější parky, které v Lisabonu stojí za návštěvu. Výběr je široký a záleží na vašich preferencích, zda-li toužíte po malém útulném parku či obrovské zahradě.

Jardim da Estrela

Park je oblíbený mezi místními obyvateli, zejména rodinami. Naleznete zde rybník s kachnami a velké hřiště. Park je tvořen řadou exotických rostlin a stromů a množstvím soch od zajímavých umělců.

Parque Eduardo VII

Nejznámější park v Lisabonu, kde na vás čekají mozaikově vzorované chodníky, dva skleníky s tropickými rostlinami a kaktusy a ze severního kopce i krásný výhled na město.

Jardim do Torel

Jardim do Torel je poměrně neznámá, ale krásná zahrada na jednom se sedmi historických kopců Lisabonu, která nabízí úchvatný výhled na historické centrum města. Historie zahrady sahá do 19. století.

Více informací

Parque Florestal de Monsanto

Zde se ocitnete v největším parku v celém Lisabonu, který nabízí obrovské množství vyžití. Od sportovních outdoorových aktivit přes koncerty a výstavy až po divadelní představení. Park se dělí do několika částí jako např. ekologický park, kemp či rekreační a zábavní park.

Parque Principe Real

Park založený v roce 1860 je poměrně skromný zahradní park ve čtvrti Principe Real. Místní obyvatelé jej milují díky svému klidnému prostředí a chladivému stínu. Najdete zde ale i kavárnu pod širým nebem.

Více informací

Gulbenkian Gardens

Tyto zahrady patří k nejvíce kulturně zaměřený zahradám v Lisabonu. Naleznete zde sochařská díla místních i zahraničních umělců, ale zároveň se zde pravidelně konají různé akce ve stylu čtení knih atp. Součástí je také divadlo pod širým nebem.

Jardim Botanico Tropical

Tropická botanická zahrada nabízí řadu tropických a subtropických rostlin včetně fascinujících datlových palem a fíkovníků. Najdete zde také jezírko s kachnami. Doporučujeme navštívit v květnu, kdy je zahrada v plném květu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko