Vánoční trhy v Barceloně

Přijeli jste do Barcelony během adventu a rádi byste nasáli vánoční atmosféru na místních adventních trzích, dali si ovocný punč a prohlédli si řemeslné výrobky u jednotlivých stánků? Dali jsme pro vás dohromady tipy na ty nejoblíbenější vánoční trhy v Barceloně, které vás určitě správně naladí na nadcházející svátky.

Fira de Santa Llúcia

Jedná se zřejmě o nejznámější tradiční vánoční trhy v Barceloně. U nepřeberného množství stánků si můžete prohlédnout vánoční stromky, dekorace, doplňky, šperky, hračky a spoustu dalšího. Pokud můžete, vydejte se sem večer, kdy jsou stánky krásně osvětlené.

Fira de Nadal de la Sagrada Família

Od konce listopadu do Vánoc se každoročně konají adventní trhy také u proslulého barcelonského klenotu, chrámu Sagrada Família, a to už od roku 1960. Na trzích bývá velké množství stánků s vánočními stromky, ozdobami, hračkami nebo jídlem a pitím. Těsně před Štědrým dnem trhy navštíví Santa Claus, který se rád vyfotí s dětmi.

Fira de Reis de la Gran Vía

Trhy na bohatě vyzdobené barcelonské třídě Gran Vía obvykle začínají v polovině prosince a trvají až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna. Ve více než 270 stáncích si můžete koupit něco dobrého k jídlu a pití nebo dárek pro sebe či blízké k Vánocům, rozhodně budete mít z čeho vybírat.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko