Nejlepší památky v Amsterdamu

Nevíte jaké památky stojí za návštěvu? Přinášíme vám tipy na nejzajímavější památky Amsterdamu, které byste neměli minout.

Oude Kerk

Oude Kerk, neboli Starý Kostel nacházející se ve čtvrti Red Light District, je nejstarší budovou města a zároveň jednou z nejmladších uměleckých institucí Amsterdamu. během zhruba sedmi století od svého založení se z kostela stala jedna z nejimpozantněj­ších gotických církevních staveb v Evropě.

Více informací

Obranná linie Amsterdamu

Pokud byste chtěli vidět také druhou památku na seznamu světového dědictví UNESCO, budete si muset udělat výlet za hranice Amsterdamu. Obranná linie Amsterdamu je totiž 135 kilometrů dlouhý prstenec opevnění chránící město kolem dokola. Linie byla postavena v letech 1880 až 1914 a byla doplněním Holandské Vodní Linie.

Více informací

Nieuwe Kerk

Nieuwe Kerk neboli Nový Kostel nacházející se na hlavním Náměstí Dam, je protestantský kostel z počátku 15. století. Byl postaven po té, co populace Amsterdamu vzrostla a Starý Kostel tak náboženským obyvatelům nestačil. Stejně jako Starý Kostel se v dnešní době využívá především jako místo určené uměleckým výstavám či varhanním koncertům.

Amsterdamské kanály

Amsterdam je nejvíce zavodněným městem na světě. Jeho kanály a přístavy, které byly vždy jeho podstatou a zdrojem bohatství, tvoří celou čtvrtinu městské plochy. V roce 2011 byla část kanálů ze 17. století dokonce zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Téměř každý kanál nabízí historické, významné a zajímavé památky a při jejich procházení si je zaručeně zamilujete.

Více informací

Královský palác

Královský palác nenajdete nikde jinde než na hlavním náměstí Amsterdamu – Dam Square. Je to jeden ze tří paláců stále využívaných královskou rodinou, a přestože zde král Willem Alexander nesídlí, stále zde občasně přijímá vzácné hosty.

Více informací

Westerkerk

Westerkerk neboli Západní Kostel byl vybudován v 17. století jako protestantský kostel v holandském renesančním stylu. Stejně jako ve Starém Kostele, i zde se můžete vyšplhat na věž kostela a prohlédnout si město z ptačí perspektivy. Se svými 85 metry je to nejvyšší věž Amsterdamu a ta námaha tak stojí za to.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko