Red Light District

Red Light District

Je velmi pravděpodobné, že o této proslulé čtvrti v češtině známé jako Čtvrť Červených Luceren jste již někdy slyšeli a upřímně řečeno, téměř vše, co jste slyšeli je pravda. Od nevěstinců přes sexshopy až po muzea, tato neobvyklá čtvrť má zkrátka vše. Ale narozdíl od toho, co by si spousta lidí mohla myslet, má Red Light District přátelskou atmosféru a není tak vůbec nebezpečná jako bývala v dávných dobách.

Amsterdam je velmi tolerantní a liberální město a tak je zde kromě měkkých drog od roku 2000 legální také prostituce. Není však legální na ulici, proto prostitutky v Amsterdamu uvidíte vždy za oknem. Ty jsou v Red Light Districtu ozářené červenými neonovými světly a označují tak okolo 300 oken, za kterými ženy pracují. Amsterdam má tři čtvrti Red Light District a tou nejznámější a nejnavštěvovanější je dozajista ta přímo v centru města.

Pokud se čtvrť rozhodnete navštívit a máte v sobě i jen špetku zvědavosti, vydejte se do záře červených luceren s nástupem noci, kdy ulice opravdu ožijí. Mějte však na paměti několik pravidel, kterými byste se měli řídit:

● je přísně zakázáno fotit nebo natáčet ženy za jejich okny ● stejné pravuidlo platí, pokud se rozhodnote navštívit striptýzov klub, peep show či sexuální divadlo ● dívat se ale určitě můžete :)

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Čtvrť červených luceren
Amsterdam
Nizozemsko
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko