Nejlepší muzea v Amsterdamu

Milovníci muzeí to v Amsterdamu nemají jednoduché. Je jich totiž tolik, že by se v nich daly strávit hodiny, dny, ne-li týdny. Proto jsme pro vás vytvořili seznam těch nejlepších muzeí, které by byla škoda vynechat.

Van Gogh Museum

Objevovat impresionistická díla Vincenta Van Gogha se můžete vydat do nejnavštěvova­nějšího muzea Amsterdamu, které nabízí rozsáhlou sbírku Van Goghova umění. Pro jeho návštěvu si můžete vybrat jakýkoliv den, protože je pro návštěvníky otevřené sedm dní v týdnu.

Více informací

Rijksmuseum

Národní muzeum Nizozemska, kde si na své přijdou jak milovníci umění, tak milovníci historie. Otevřeno je denně od devíti do pěti, vaši návštěvu si ale nezapomeňte zarezervovat předem.

Více informací

Dům Anny Frankové

O Anně Frankové jistě slyšel každý, ale věděli jste, že v Amsterdamu můžete navštívit dům, ve kterém se za druhé světové války ukrývala před nacisty? Otevřeno je každý den od deváté ráno až do desáté večer.

Více informací

Stedelijk Museum Amsterdam

Láka-li vás design, umění moderní i současné, pak jistě nevynechejte návštěvu Městského Muzea Amsterdam. Otevřeno je každý den od desíti do šesti a nabízí výstavu umění 20. a 21. století.

Více informací

Rembrandtův dům

Toužíte-li poznat dílo a život jednoho z nejslavnějších holandských umělců, Rembrandtův dům byste určitě neměli vynechat. Navštívit ho můžete od úterý do neděle mezi desátou a šestou hodinou.

Více informací

NEMO

Umění už máte dost a raději byste se dozvěděli něco o světě vědy a technologie? Nebo cestujete s dětmi, které galerie moc nezajímají? Vaše kroky by pak neměli minout muzeum NEMO, kde si užijete spoustu interaktivních výstav zaměřených na fyziku, chemii a další přírodní vědy.

Více informací

Moco

Pro fanoušky moderního a současného umění je tu Moco museum. Otevřeno má každý den, pondělí až pátek můžete muzeum navštívit mezi devátou a sedmou, od pátku neděle je muzeum otevřeno od devíti do devíti.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko