NEMO

NEMO

Umění už máte dost a raději byste se dozvěděli něco o světě vědy a technologie? Nebo cestujete s dětmi, které galerie moc nezajímají? Vaše kroky by pak neměli minout muzeum NEMO, kde si užijete spoustu interaktivních výstav zaměřených na fyziku, chemii a další přírodní vědy.

Nepřehledná budova připomínající vesmírnou loď obklopenou vodní plochou, to je muzeum NEMO, jehož počátky sahají až do roku 1923. Pěti podlažní budova plná expozic, kde si můžete vyzkoušet pokusy na vlastní kůži je vhodná především pro rodiny s dětmi, ale na své si jistě přijdou i fanoušci vědy a techniky.

Muzeum se nachází na amsterdamském ostrově Oosterdokseiland a jeho návštěvu můžete spojit s navštívením Amsterdamské knihovny.

Vstupenky jsou k zakoupení pouze online na oficiálních stránkách muzea a stejně jako u domu Anny Frankové, i zde platí výjimka a návštěvníci do osmnácti let bohužel nemají vstup zdarma. Pokud jste však držiteli EYC karty, můžete využít 50% slevy.

Muzeum je otevřené od úterý do neděle a to mezi desátou a půl šestou.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Oosterdok 2
1011 VX Amsterdam
Nizozemsko

Související obsah

Van Gogh Museum
Van Gogh Museum
Rijksmuseum
Rijksmuseum
Dům Anny Frankové
Dům Anny Frankové
Stedelijk Museum Amsterdam
Stedelijk Museum Amsterdam
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko