Van Gogh Museum

Van Gogh Museum

Objevovat impresionistická díla Vincenta Van Gogha se můžete vydat do nejnavštěvova­nějšího muzea Amsterdamu, které nabízí rozsáhlou sbírku Van Goghova umění. Pro jeho návštěvu si můžete vybrat jakýkoliv den, protože je pro návštěvníky otevřené sedm dní v týdnu.

Muzeum založené již v roce 1973 obsahuje největší Van Goghovu sbírku na světě. Nachází se ve veřejném prostoru nazývané Museumplein a mezi 200 obrazy, které se v galerii nachází spatříte slavná díla jako Slunečnice, Větev Mandlovníku nebo Pole s havrany. Muzeum vás provede Vincentovo životem od jeho malířských začátků až po jeho tragický konec. Mimo to nabízí také ochutnávku dalších velikánů jako je Claude Monet či Edvard Munch.

Jelikož je muzeum nejen nejnavštěvovanějším muzeem Amsterdamu, ale dokonce celého Nizozemska, doporučujeme zakoupit lístek předem na webových stránkách muzea (https://www.vangoghmuseum.nl/en), neboť má omezenou kapacitu návštěvnosti. Pokud jste student, můžete během pracovních dnů využít 50% slevu na vstupenku a pokud vám ještě nebylo osmnáct, máte vstup zdarma.

Ke vstupence doporučujeme zakoupit za menší poplatek také audio průvodce, protože ten dodá vaší návštěvě zcela jiný rozměr a Vincentův život prožijete spolu s ním. Audio průvodce bohužel nenabízí možnost českého jazyka, vyplatí se vám tedy pouze pokud ovládáte angličtinu či jiný cizí jazyk v nabídce.

Pokud se do muzea vydáte, určitě si na jeho návštěvu vyhraďte minimálně tři hodiny, mezi Vincentovo obrazy je totiž jednoduché ztratit pojem o čase a strávit v muzeu klidně celý den.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Museumplein 6
1071 DJ Amsterdam
Nizozemsko

Související obsah

Van Gogh Museum
Van Gogh Museum
Rijksmuseum
Rijksmuseum
Dům Anny Frankové
Dům Anny Frankové
Stedelijk Museum Amsterdam
Stedelijk Museum Amsterdam
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko