Dům Anny Frankové

Dům Anny Frankové

O Anně Frankové jistě slyšel každý, ale věděli jste, že v Amsterdamu můžete navštívit dům, ve kterém se za druhé světové války ukrývala před nacisty? Otevřeno je každý den od deváté ráno až do desáté večer.

Na břehu amsterdamského kanálu Prinsengracht stojí cihlový dům z 17. století, v jehož skryté zadní budově během druhé světové války tajně žila rodina Frankových. Právě zde šestnáctiletá Anna v tajnosti popisovala stránky svého deníku, o kterém v dnešní době alespoň slyšel snad každý.

V muzeum byl dům přeměněn v roce 1960 a můžete si v něm projít dobově zachované místnosti ve kterých se Frankovi ukrývali. Kromě toho muzeum nabízí také expozici o životě Anny a věnuje se i různým formám perzekuce a diskriminace.

Jelikož se jedná o třetí nejnavštěvovanější muzeum Nizozemska a kvůli prostorům má omezenou kapacitu, není to se vstupenkami tak jednoduché.

Vstupenky lze zakoupit pouze online na oficiálních stránkách muzea a to na určitý den a čas. Každé první úterý v měsíci se objeví vstupenky na měsíc následující. Pokud tedy chcete dům Anny Frankové navštívit, doporučujeme si nákup vstupenek ohlídat, neboť zájem o ně je veliký a pravděpodobnost, že nějaké budou volné na poslední chvíli je malá.

Ke vstupence dostanete zdarma audio průvodce, který celé prohlídce dodá tu pravou atmosféru. Průvodce však bohužel nenabízí český jazyk. Studenti, kteří jsou držiteli EYC karty mají 50% slevu na vstup. Na rozdíl od ostatních muzeí je zde pak jedna výjimka – návštěvníci do osmnácti let mají pouze snížené vstupné, nikoliv vstupné zdarma.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Westermarkt 20
1016 GV Amsterdam
Nizozemsko

Související obsah

Van Gogh Museum
Van Gogh Museum
Rijksmuseum
Rijksmuseum
Dům Anny Frankové
Dům Anny Frankové
Stedelijk Museum Amsterdam
Stedelijk Museum Amsterdam
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko