Nejlepší vinárny a vinotéky ve Vídni

Pokud si večer po celodenním chození po městě chcete udělat romantický večer s drahou polovičkou nebo si jen tak zajít s přáteli na víno, přinášíme vám tipy na několik vídeňských vináren, které můžete navštívit a užít si po dlouhém dni zasloužený odpočinek se sklenkou dobrého vína.

Unger und Klein

Útulná vinárna s nadčasovým interiérem a velkým výběrem vín, přesně tak hodnotí vídeňský podnik Unger und Klein jeho návštěvníci. Můžete si dát jak rakouské, tak jakékoli jiné víno ze zahraničí, ať už preferujete bílé, červené či růžové. Nevíte-li si s výběrem rady, milá obsluha vám jistě ráda poradí.

MAST Weinbistro

Vynikající vinné párování k jídlu s moc milou obsluhou.

Vino Wien

Do podniku Vino Wien si můžete zajít nejen na skleničku vína, ale také na kávu, dezert nebo rychlé občerstvení. Hosté oceňují krásný interiér, útulnou atmosféru a milou a vstřícnou obsluhu, která vám zajisté ráda poradí s výběrem. Podnik se nachází hned vedle radnice, kromě skvělého vína či kávy si tak užijete i příjemný výhled.

Vini per tutti

Příjemná malá vinárna, kde se můžete po celodenním chození po památkách občerstvit a odpočinout si. Návštěvníci si chválí vstřícný a zkušený personál, který vám ochotně poradí s výběrem toho nejlepšího vína, které můžete doplnit sýrem či olivami. A pokud se zrovna nechcete nebo nemůžete ve vinárně zdržet, lze si víno koupit a odnést s sebou.

Vino Laguna

Vino Laguna je místem, které si zajisté oblíbíte. Je to malý, ale útulný a přátelský podnik s velkým výběrem vína i šampaňského a navíc i skvělou hudbou. Pokud se chcete večer sejít s přáteli, je Vino Laguna výbornou volbou.

Vis-á-Vis

Velký výběr špičkových vín od nejlepších rakouských vinařů, která můžete okoštovat po skleničkách.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko