Nejlepší bary ve Vídni

Nehledáte okázalou restauraci, do které byste si zašli na večeři ani útulnou kavárnu, kde byste si dali kávu a dort, ale chcete si jen zajít na drink a hlasitá hudba tanečních a hudebních klubů by vás rušila? Přinášíme vám tipy na několik osvědčených vídeňských barů, které byste při své návštěvě určitě neměli vynechat.

Loos American Bar

Že vám název baru něco připomíná? Není divu. Nese totiž jméno člověka, který jej navrhnul, tedy významného rakouského architekta Adolfa Loose. Každý večer se to v něm jen hemží lidmi, a není divu. Kromě toho, že patří mezi nejpopulárnější podniky, je to také nejmenší bar ve Vídni. Pokud chcete klid a soukromí, asi to nebude to pravé místo pro vás, ale máte-li rádi ruch a směsici těch nejrůznějších lidí, račte vstoupit!

Monami

Velmi útulný bar, který nabízí skvělé drinky. V přízemí naleznete také taneční plácek. Dorazte včas, jelikož tu bývá hodně lidí.

Kleinod Prunkstück

Kleinod Prunkstück je klasický koktejlový bar, kam si určitě večer rádi zajdete na drink. Těch si koneckonců můžete dát opravdu hodně, protože Kleinod Prunkstück jich nabízí vskutku nepřeberné množství. Musíme také vypíchnout neobvyklý a opravdu působivý interiér, kombinace tmavého dřeva a kůže tvoří útulnou a hřejivou atmosféru.

Krypt

Skvělý bar s příjemnou obsluhou a také živou hudbou. Příjemnou atmosféru vám doplní vynikající koktejly za přijatelné ceny.

First Floor

Koktejlový bar First Floor se může pochlubit jedněmi z nejlepších koktejlů ve městě. Působivé jsou však nejen místní drinky, ale také interiér – útulnou atmosféru podtrhuje kontrast mezi tmavým nábytkem a stěnami a prosvětleným akváriem za barem.

Planter’s Club

Planter’s Club je příjemný koktejlový bar, kde vám v pozadí hraje hudba a vy si tak můžete v klidu vychutnat váš koktejl.

Josef Cocktailbar

Pokud hledáte klidné místo na odpočinek s dobrými drinky, je Josef Cocktailbar to pravé. Můžete si dát nejrůznější alkoholické i nealkoholické drinky a pokud si nevíte rady, milá a vstřícná obsluha vám zajisté ráda poradí.

Blue Moon

Blue Moon je tím pravým místem pro všechny, kteří hledají bar s unikátní a intimní atmosférou. Nenajdete zde davy lidí ani hlasitou muziku, ale oázu klidu s opravdu unikátním interiérem a velkým výběrem drinků.

Trinity Irish Bar Vienna

Pokud jste milovníci tradičních irských barů, pak jste tu správně! Skvělá atmosféra, krásné prostory, pivo, whiskey, víno, koktejly a výborné jídlo, to je Trinity Irish Bar ve Vídni. Kromě drinků si sem můžete zajít i na oběd. Milovníky zdravého stravování jistě potěší výběr polévek a salátů.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko