Památky zdarma v Římě

Chcete se podívat na významné památky a neutratit ani cent? Podívejte se na místa, která vás okouzlí zcela zadarmo.

Piazza di Spagna a Španělské schody

Název impozantního barokního místa vychází z faktu, že na náměstí sídlí již od 17. století španělská ambasáda. Místo se nachází v nejpopulárnějším římském prostředí, které je obklopené množstvím vil ze 17. a 18. století.

Více informací

Fontána di Trevi

Největší a bezpochyby nejznámější fontána ve městě původně sloužila jako zakončení viaduktu Aqua Virgo, který vodil vodu Římem už v roce 19 př. n. l. To ještě neměla svou nynější podobu. Tu získala až v roce 1762. Zajímavostí je, odkud pochází její jméno, a sice z italského Tre Vie (tři cesty). To proto, že tvoří průsečík tří ulic, na kterých se rozprostírá.

Více informací

Piazza Navona

Nejkrásnějšími částmi náměstí, které pojme až 20 tisíc lidí, jsou bezesporu tři fontány. Fontana dei Quattro Fiumi (fontána čtyř řek) byla navržena v polovině 17. století sochařem a architektem Berninim. Čtyři sochy reprezentují čtyři nejdůležitější řeky každého kontinentu: Nil, Dunaj, Ganga a Rio de la Plata.

Více informací

Svatopetrské náměstí

Náměstí svatého Petra známé také jako Piazza San Pietro je pravděpodobně nejznámější náměstí na světě. Již od sedmnáctého století se chlubí neskutečnými 300 tisíci lidmi, které pojme.

Více informací

Pantheon

Pantheon je považován za nejlépe dochovanou památku z období velkolepé slávy Říma. Stojí na Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna. Stavba započala v roce 126 za vlády císaře Hadriána.

Více informací

Galleria Sciarra

Galleria Sciarra není opravdu muzeum, spíš jako vnitřní chodba na Corso Vittorio Emanuele hned za Piazza Navona. Vstup je samozřejmě zdarma a kdokoliv tak může chodit a obdivovat ohromující dekorace na stěnách a nádhernou mramorovou podlahu, jejíž barvy jsou zvýrazněny světlem procházejícím skleněným stropem.

Více informací

Villa Borghese

Nejen kvůli prohlídce Galerie Borghese ze 17. století, ale hlavně pro jeho rozmanitost a velikost byste měli zabrouzdat do parku Borghese. Není snad náhodou, že Villa Borghese, která se rozprostírá mezi vzrostlými borovicemi, leží v samém středu Říma a dokonce má tvar srdce. Zahrady tohoto parku jsou upravovány, i proto jim vévodí několik soch, fontán, muzeí a uměle vytvořených jezírek. Místo je základnou pro dostihovou dráhu a půjčovnu lodí, které si v ní můžete vypůjčit.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie