8 nejlepších bister v Římě

Potřebujete poradit s výběrem bistra? Není problém. Podívejte se na náš přehled nejlepších bister v Římě.

Café Mémé

Vatikán co by kamenem dohodil, jazzová hudba a příjemné intimní prostředí. Přidejte k tomu ještě přijatelné ceny a výborné jídlo a nacházíte se v Café Mémé. Ideální místo pro váš brunch i odpolední svačinu. Podnik nabízí bezlepkovou stravu a vyjdou vám vstříc i s veganskou verzí jídla. Bistro tímto cílí převážně na mladší strávníky, kteří budou tvořit většinu zákazníků.

Bistrot Luce

Bistro na velmi pěkném místě se zajímavými jídly, jako jsou například krevety plněné uzeným sýrem Provola.

Taverna Romana

Nejitalštějším bistrem v celém Římě je stand Taverna Romana; vyberete si z těstovin, zákusků, pečiva i druhů vín. Nachází se v městské části Monti hned vedle Kolosea a dalších významných římských památek. Tato část je věhlasná svými gurmánskými kousky a během celodenního obíhání památek si tak můžete odskočit na rychlý oběd i se sklenkou vína.

Bistro’ Ave

Po prohlídce Vatikánu zamiřte sem. Vydejte se na Via della Conciliazione přímo od baziliky svatého Petra. Nejenom, že se zde dobře najíte, ale úsměv na tváři vám vykouzlí následný dezert nebo zmrzlina gelato, kterých v Bistro’ Ave mají nepřeberné množství. Místo je ideální i na ranní posezení u lahodné kávy či večerní u sklenky vína.

Pinsere

Pizzerie, která není pizzerie, ale přesněji pinserií. Tento podnik totiž připravuje převážně obměnu populární italské pizzy. Jedná se o pinsu; starodávný typ pizzy podlouhlého tvaru. Nejjednodušší pinsa zde stojí 3 eura, o euro více zaplatíte za mistrovský experiment s hruškami, gorgonzolou, vlašskými ořechy a medem. Pokud vás pinsa nezaujme, vybrat si můžete i z těstovin či rýže. Místo je malé a útulné. Proto pokud nenajdete volnou židli, nevěšte hlavu a vezměte si jídlo s sebou. Pinsere najdete u vlakového nádraží Termini.

Forno Campo de’ Fiori

Tato skromná pizzerie se nachází na květinovém trhu Campo de’ Fiori. Ochutnejte jejich vyhlášenou pizzu biancu se smetanou nebo sendvič plněný masem a sýrem. Všechny pokrmy se zde prodávají podle hmotnosti, takže čím více si dopřejete, tím více také zaplatíte. Místo je oblíbené a již známé mezi turisty. V době oběda si zde tedy možná na ten svůj chvilku počkáte.

Vivi Bistrot - Piazza Navona

V tomto bistru vás čeká skvělé jídlo na úžasném místě s výhledem na jedno z nejikoničtějších náměstí v Římě.

Finger

Příjemný majitel tohoto bistra vám vřele doporučí, co si máte objednat dle svých chutí a rád vám povypráví o kvalitách daných surovin.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie