Paris Pass

Tuto kartu si kupujete vždy na určitý počet dní, a to od 2 do 6 dní. Zajišťuje vstup na více jak 60 památek, muzeí a populárních míst v Paříži. Zároveň díky ní můžete jezdit neomezeně pařížskou MHD včetně vyhlídkové plavby po Seině. POZOR! MHD máte zdarma pouze po centru (zóna 1–3), takže pokud se budete chtít vydat třeba do Versailles (kam máte vstup také zdarma), tak si budete muset přikoupit jízdenku. Navíc neplatí na cesty z a na letiště. Další výhodou je přednostní vstup na některá místa jako např. Louvru, Musee Grevin, Musee d´Orsay a Centre Pompidou.

Kartu si lze objednat z pohodlí domova ještě před Vaší cestou. Poté si kartu vyzvednete na odběrových místech přímo v Paříži nebo si ji necháte zaslat poštou domů. Žádný strach karta se aktivuje až při první návštěvě. Do její aktivace má tato karta roční platnost. Doporučujeme jít na první atrakci ráno, abyste využili kartu, co nejvíce po celý den. Na následujícím odkazu si můžete objednat svůj pas a zároveň si projít všechna místa, na která se vztahuje: https://www.parispass.com/. Tato stránka je sice v angličtině, ale v kolonce Change language si můžete vybrat dole automatický překlad stránky do češtiny. V případě, že by se Váš plán cesty do Paříže změnil, tak lze kartu do 30 dnů vrátit a oni Vám vrátí celou částku zpět. Pokud budete chtít stornovat kartu v období 30 dnů až 12 měsíců od doby pořízení, tak vám vrátí 97 % z pořizovací ceny. POZOR! V případě, že jste kartu již aktivovali nějakou návštěvou, tak se karta stává nevratnou. Ceny karet se liší dle počtu dní a věkové kategorie.

Pro dospělého (18+): 2 dny – 132 €, 3 dny – 166 €, 4 dny – 206 €, 6 dní – 246 € Pro mladistvé (12–17 let): 2 dny – 75 €, 3 dny – 95 €, 4 dny – 115 €, 6 dní – 146 € Děti (4–11 let): 2 dny – 40 €, 3 dny – 55 €, 4 dny – 65 €, 6 dní – 88 €

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Paříž bezpečná?

Na světové poměry ano, avšak s přívalem imigrantů se bezpečnostní situace mírně zhoršila. V centru města se však nemusíte bát.

Nejlepší způsob dopravy v Paříži?

Nejideálnějším způsobem pohybu po Paříži je jednoznačně chůze. Nebojte se chodit. Případně využijte metro.

Je MHD v Paříži bezpečná?

V centrální části Paříže určitě ano. Na odlehlých koncích města doporučujeme být obezřetní.

Kdy navštívit Paříž?

Paříž je krásná ve všech ročních obdobích. Záleží na vás, jestli chcete vidět zasněžené či kvetoucí město.

Domluvím se v Paříži anglicky?

Dnes se již s mladou a střední generací domluvíte anglicky. Starší generace však po vás bude chtít jen francouzštinu.

Co mám v Paříži ochutnat?

Úplně všechno. V Paříži je gastronomie na vysoké úrovni a tak se nebojte ochutnávat všelijaké pokrmy.

Je v Paříži Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Paříže dostanu?

Letadlem na jedno z několika letišť. Doporučujeme letiště Charles de Gaulle, které je nejblíže centru.

Lze v Paříži platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie