Nakupování oblečení v Paříži

Mnoho lidí trpí představou, že nákupy v Paříži Vás musí stát celé jmění a musíte být pomalu milionář, abyste si zde mohli dovolit koupit alespoň jeden kousek oblečení. Dávno tomu tak však už není a pokud nebudete potřebovat brouzdat v nejluxusnějších obchodech od nejznámějších návrhářů, vystačíte si s klasickým obnosem peněz. Zvláště doporučujeme využít období slev, kdy můžete za opravdu lidové ceny pořídit krásný a originální kousek, který na někom v ČR jen tak neuvidíte. A to dokáže potěšit, ne?

Les 4 Temps & Le CNIT

Les 4 Temps je největší nákupní centrum v Paříži a zároveň i v Evropě. Nachází se ve čtvrti La Défense. Najdete zde přes 240 obchodů, zahrnujících i doplňky, jídlo, make-up atd. a nachází se zde i známé a oblíbené řetězce jako jsou H&M, Mango, Bonobo anebo C&A.

Galeries Lafayette

Další ze světově známých nákupních center v Paříži je Galeries Lafayette, které se nachází jen 300 m od Opery Garnier. Toto nákupní centrum je taky známé díky jeho výprodejům a vánočnímu osvětlení, které zdobí i jinak půvabnou budovu. Díky rozmanitosti obchodů a různých cenových skupin, si zde může dovolit nakupovat opravdu kdokoli.

Beaugrenelle

Obchodní centrum Beaugrenelle se nachází v blízkosti Eiffelovy věže a nemůžete ho minout. Poznáte ho podle jeho skleněné konstrukce. Beaugrenelle je nejvíce eco-friendly obchodní centrum v Paříži. Z obchodů s oblečením jsou zde například opět oblíbené H&M, Zara a ze značkových obchodů například Hollister, Michael Kors nebo Aigle. Od nákupní horečky si zde můžete odpočinout v kině, které se nachází přímo v budově centra.

Forum des Halles

Hledáte-li obchodní centrum v samotném centru Paříže, tohle je to Vaše. Zajímavostí je, že se celé obchodní centrum nachází v podzemí. Opět zde najdete obchody s oblečením, kosmetikou, jsou zde i obchody, specializující se na kožené zboží.

One Nation Paris

Toto nákupní centrum sice nesídlí přímo v Paříži (je od ní vzdáleno asi 35 minut jízdy), ale patří mezi velmi oblíbené. Je proslulé především pro jeho velké slevy, které se pohybují mezi 30–70 %. Čeká Vás zde kolem 400 značek, mezi které patří taky Armani, Diesel, Hugo Boss, Guess nebo Reebook. Pokud tedy budete mít chuť a čas, rozhodně sem zajeďte, protože zde svůj šatník můžete obohatit o stylové kousky a Vaše peněženka nebude brečet.

La Vallée Village

Budete-li na návštěvě v Disneylandu a poté budete hledat nejbližší možné místo k nákupu nějakých hadříků, rozhodně musíte zavítat do La Vallée Village. Jedná se o jeden z nejlepších outletů dostupných v blízkosti Paříže. Můžete zde pořídit kousky od značek jako jsou Guess, Jimmy Choo a Michael Kors se slevou 30–70 %.

Montreuil Flea Market

Pokud byste chtěli narazit na nějaký vintage kousek, který Vás bude stát pár korun, vyrazte si na nějaký z trhů s oblečením, které jsou v Paříži dostupné. Jeden právě s vintage kousky je Montreuil Flea Market a je dostupný v sobotu, neděli a pondělí.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie