Tipy na výlet pro milovníky přírody okolo Londýna

Pokud máte v Londýně trochu více času, rozhodně si nezapomeňte udělat nějaký zajímavý výlet. Prozkoumat okolí Londýna rozhodně doporučujeme. Po konzultacích s místními Vám přinášíme pár tipů, kam se vydat na výlet z Londýna.

Pokud máte více času a nejste limitováni jen na bezprostřední okolí Londýna, pak musíme doporučit Národní parky. Anglie jich nabízí celkem 10 a pokud máte rádi přírodu a turistiku, tak tyto parky jsou jasnou volbou.

The Broads
The Broads
Dartmoor
Dartmoor
Exmoor
Exmoor
Lake District
Lake District

Pokud byste chtěli vyrazit někam blíže Londýnu, pak hlavní dva turistické taháky jsou jásné:

Windsor

Místo, kam si rozhodně udělat výlet, pokud máte čas, je malebné město Windsor, které se nachází pouhých 30 km západně od Londýna. Jak asi mnozí vědí, tak Windsor je víkendovým sídlem královny Alžběty. V prostorách Windsorského hradu se také konala jedna z oslav královniných 90. narozenin.

Pláže Brightonu

Přímořské letovisko Brighton se řadí k atraktivním cílům v Anglii už několik let. Brighton se nachází na jižním pobřeží Anglie. Čekají tu na Vás krásná příroda s okouzlujícími plážemi v čele s dechberoucími útesy Seven Sisters.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa