Nejlepší bary v Londýně

Londýn je vyhlášený svými bary, za kterými jezdí lidé z celého světa. V tomto městě jich naleznete nepřeberné množství. Je těžké se v nich orientovat, a tak jsme se zeptali místních, které prostě musíte navštívit.

Call Me Mr Lucky

Hlasitá hudba, potěmnělá místnost a silné drinky. Malý bar Call Me Mr Lucky na Vás dýchne svou intimní atmosférou. Za barem se nachází „kolo štěstí“, které Vámi může všem ostatním návštěvníkům v baru vytočit jednu rundu panáků zdarma. A když barmanovi sdělíte tajemnou větu, že jste zde a hledáte štěstí („I am here to get lucky“), odvede Vás přes privátní dveře do druhého patra do soukromého salonku.

Cahoots

Stačí projít prodejnou vstupenek a hned se objevíte v intimním a tajemném koktejlovém doupěti, které je stylizované do vagonu metra z doby 40. let 20. století. Upravené polstrované pohovky, stínítka, hodiny, které jdou pozpátku, mapa metra, dobové reklamy na zdi a několikrát týdně swingová a jazzová kapela. Nezapomeňte si své místo na této historické jízdě rezervovat předem, ostatně jako všude bývá i tohle metro dost přelidněné.

Opium

V srdci čtvrti Chinatown je schovaný bar Opium, jenž do této oblasti skvěle pasuje právě svým zaměřením. Je inspirovaný čínskou kulturou. Podnik je rozdělen na tři bary, každý se specializuje na něco odlišného.

Více informací

Skylight

Takovým menším hřištěm pro dospělé je bar Skylight, který stojí na místě bývalého parkoviště. Tento bar rozkládající se na třech patrech budovy je ideálním místem pro volné odpoledne s přáteli i na večerní posezení. Kromě rozsáhlé nabídky piva, vína a koktejlů si zde můžete zahrát petanque či kroket. Jedinečný zážitek Vás čeká při návštěvě tohoto střešního baru v zimě. Od listopadu do ledna se střecha promění v ledové kluziště.

Queen of Hoxton

V denních hodinách hospoda a v těch pozdějších alternativní klub Queen of Hoxton tvoří dvě podlaží. Obě části jsou stylizovány do alternativní podoby. V suterénu pak hrají převážně indie a pop DJové a v horním patře (na střešní zahradě) je klidnější posezení. To je dokonce vyzdobeno světélky a za dobrého počasí i promítacím plátnem, na kterém je možno sledovat sportovní utkání i filmy v rámci letních kin. Příjemný večer nad drinkem si tedy můžete prodloužit a po setmění zamířit rovnou do klubu přímo pod Vámi.

B.Y.O.C East

Nevídaný koncept obsluhy nabízí bar B.Y.O.C, do kterého máte dokonce přikázáno si donést vlastní alkohol. Tady Vám totiž žádný alkohol neprodají. Jednoduše si přinesete vlastní oblíbenou lahev pití a zkušený barman Vám z něj namíchá koktejl podle Vašeho přání, nebo podle svých vlastních receptů.

Více informací

The Spaniards Inn

Staré příběhy tvrdí, že bar vlastnil otec známého anglického lupiče Dicka Turpina. Mezi pravidelné návštěvníky údajně patřil Charles Dickens a své místo zde má i legenda, která tvrdí, že si místo oblíbily staré duše a každý večer sem chodí popíjet.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa