Muzea zdarma v Londýně

Londýn všechna svá, tedy státní, muzea otevírá svým návštěvníkům zcela zdarma. Pokud se ale rozhodnete pro více specifická a modernější výstaviště, zaplatíte za ně docela velkou sumu. I tak Vám oběhnout všechna finančně výhodná a rozhodně zajímavá muzea zabere klidně několik dní.

National Gallery

Národní galerie se nachází v centru Londýna přímo na známém Trafalgarském náměstí. Byla založena v roce 1823 a obsahuje sbírku více než 2 300 obrazů z období od poloviny 13. století do roku 1900.

Více informací

Science Museum

Muzeum bylo založeno roku 1857 a vlastní přes 300 000 předmětů, mezi nimiž je například první parní lokomotiva, první model DNA nebo exponáty zaměřené na medicínu. Součástí několikapatrové budovy je i vědecká knihovna.

Více informací

Natural History Museum

Přírodopisné muzeum v londýnské čtvrti Chelsea bylo založeno v roce 1881 a jeho sbírka v současné době obsahuje přes 80 milionů předmětů. Muzeum je rozděleno na pět hlavních sekcí podle témat – zoologie, mineralogie, entomologie, paleontologie a botanika.

Více informací

Tate Modern a Tate Britain

Spolu s Tate Britain, Tate Liverpool a Tate St Ives je součástí tzv. Tate Gallery. Jedná se o britské národní muzeum moderního umění. Zajímavá je už samotná budova, ve které se výstaviště nachází. Byla to elektrárna Bankside na řece Temži. Jako galerie byla poprvé představena v květnu roku 2000. Až do půlnoci můžete zcela zdarma denně obdivovat moderní umění; každý první pátek v měsíci ji obohatí ještě koncert živé hudby.

Victoria and Albert Museum

Jedním ze státních a tudíž nezpoplatněným muzeem je Muzeum Viktorie a Alberta. Výstaviště se specializuje na dekorativní umění. Bylo založeno v roce 1852 a chodbami, které jsou dlouhé 13 kilometrů projdete 145 sály. Jeden z nich, Cast Court, dokonce dosahuje výšky dvoupatrové budovy.

Více informací

National Portrait Gallery

V národní galerii portrétů nebudete obdivovat jen středověké podobizny panovníků a jejich rodiny, ale i obraz Abrahama Lincolna, Pocahontas, Micka Jaggera, nejrůznější karikatury, fotografie i kresby, které zhotovili známé celebrity. Prohlédnout si na 1400 portrétů Vám zabere zhruba 2 hodiny. Galerie sbírá své artefakty již od roku 1896, kterou na popud královny Viktorie a tehdejšího parlamentu nechal postavit premiér Benjamin Disraeli.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa