Nejlepší restaurace v Londýně

Jste gurmáni? Rádi byste ochutnali prvotřídní kuchyni? Pak jste tu správně. Následující výběr nabízí to nejlepší z londýnských restaurací tak, jak si to myslí místní obyvatelé. Na Vás je si jen vybrat. Dobrou chuť.

Nepřehlédněte Nejlepší restaurace s venkovním posezením v Londýně

Dinner by Heston

V Londýně se nachází několik restaurací, které se mohou chlubit Michelinskou hvězdou. Restaurace Dinner by Heston má rovnou dvě. Podnik je umístěn do luxusního hotelu Mandarin. I přesto se nejedná o žádnou přepychovou nabubřelost.

Více informací

Honest Burgers

Samotní Londýňané se vyžívají v jedení fast foodu. Takže ani Vy se tomuto fenoménu určitě alespoň jednou nevyhnete. Je totiž na každém rohu. Jeden takový se nachází i ve čtvrti Soho. Při jedení obřích hamburgerů všeho druhu (hovězí, vegetariánské i bezlepkové) a hranolek s rozmarýnem budete umazaní až za ušima.

Více informací

Gordon Ramsay

Gurmáni rádi zavítají do věhlasné restaurace šéfkuchaře Gordona Ramsayho. Ta v Londýně funguje již od roku 1998 a nabízí moderní francouzskou kuchyni s využitím sezónních surovin. V současné době velí kuchyni kuchař Matt Abé. Jedinou podmínkou pro vstup je dostatečně dopředu vytvořená rezervace, vhodné oblečení a poněkud větší obnos peněz.

St. John

Malý prosvětlený uzavřený dvorek s pekárnou a barem je otevřen od roku 1994 a je známý především svým přístupem nose to tail eating (od čumáku po ocas). Proslavil jej především šéfkuchař Fergus Henderson, který tuto restauraci založil. Podnik tak doslova zužitkuje potraviny nejlépe úplně celé, beze zbytku. Poukazuje tak na udržitelnost a zbytečné plýtvání jídlem. V moderním prostředí si můžete dát naprosto jednoduchá jídla, svou precizností Vás ale naprosto odrovnají.

Shoryu Ramen

V Londýně se míchají kultury ze všech koutů světa. Můžete zde ochutnat i ramen. Tato bohatá polévka pochází z Japonska a jedná se o nudle zalité silným vývarem s masovou chutí a jsou doplněny vepřovým masem, čajovým vejcem a dalšími přísadami (houby, mořské řasy neo wakame, atd.). Shoryu je jeden z řetězců, které tuto exotickou pochoutku připravují.

Flour & Grape

Flour & Grape je italská restaurace a vinný bar na jihu Londýna hned pod stavbou Shard. Za skvělou cenu zde dostanete velký talíř domácích těstovin, jejichž název ani vzhled neznáte, obklopené lososem, lanýži i jednoduchými olivami nebo salátem. Moderně vyhlížející “výrobna těstovin“ nabízí i jiné italské speciality – toasty, vína a aperitivy.

Snaps + Rye

Není s podivem, že hodně Britů neobědvá, jejich snídaně totiž vydá za jídlo na půlku dne; fazole, slanina, houska… Pro Čechy jsou to spíše potraviny k obědu či večeři. A v Snaps + Rye v Notting Hillu je doplňuje ještě kousek z Dánska, odkud tento formát stravování pochází.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa