Co dělat s dětmi v Londýně

Může se zdát, že tak rušné a velké město jako je Londýn, není pro rodinnou dovolenou úplně adekvátním místem. Přesto existuje pár aktivit, které budou bavit nejen Vaše děti, ale i Vás.

Queen Elizabeth Olympic Park

Tento park byl postaven v roce 2012 k události letních olympijských her, které se konaly v Londýně. Dříve byl známý prostě jako Olympijský park, později byl přejmenován na počest královny Alžběty II.

Více informací

Diana, Princess of Wales Memorial Playground

Na počest princezny Diany byl po její smrti vybudován památník v Kensingtonských zahradách, který mimo jiné skrývá dětské hřiště. Místo je inspirováno příběhem postavy Petra Pana. Děti si tak zde mohou prolézat pirátskou loď v reálném/plném měřítku, užívat si skluzavek a houpaček či si jednoduše vyhrát s všudypřítomným pískem.

Vauxhall City Farm

Téměř v samotném centru se nachází farma, která se zaměřuje hlavně na vzdělávání a nezištně nabízí jízdy na koních postiženým lidem. Nejedná se o ZOO, proto zde nenajdete exotická africká zvířata. Děti mohou na farmě vidět lamy, poníky, domácí prasata, krocany či například ovce a kozy. Jelikož se jedná o instituci zaštítěnou charitou, vstup je zdarma.

Warner Bros. Studio

Na okraji Londýna v části Leavesden se nachází Warner Bros. Studio Harryho Potter. Na původní ploše vojenského letiště dnes stojí 80 hektarů velký komplex, který pomáhal tvůrcům vytvořit tajuplný příběh magie.

Více informací

nástupiště 9¾ na nádraží King’s Cross

Kdo by se nechtěl podívat do Bradavic. Toto přání se Vám zřejmě nesplní, můžete se mu alespoň částečně přiblížit. Potřebné nástupiště 9 a ¾ byste asi nenalezli na žádném londýnském nádraží. Právě proto jej nechalo King’s Cross podle filmu vytvořit a umístilo do něj artefakt této scény. Do zdi je zde zabudován pojízdný košík, který imituje cestu do světa magie. A pokud se Vám návštěva Warner Bros. Studia prostě nezamlouvá, potěší Vás obchůdek se suvenýry Harryho Pottera, který se nachází též na nádraží King’s Cross.

Madame Tussauds

Kdo by nechtěl potkat Einsteina, Chaplina nebo Charlese Dickense? V muzeu voskových figurín Madame Tussauds je to možné i dnes. Člověk se může projít po červeném koberci s Johnnym Deppem, poklonit se samotné královně nebo se vyfotit se Spidermanem. Na výběr máte ze 300 figurín.

Více informací

County Hall u London Eye

V bývalé budově státní správy pro Londýn se dnes kromě významných podniků a akvária nachází i ne tolik turisty známé místo zvané Namco Funspace, kde se můžete zabavit se svými dětmi i na několik hodin. K dispozici jsou kolotoče, auta, můžete si společně zatančit i zahrát bowling. Vstup je zdarma, platí se pouze za konkrétní atrakce, které chcete vyzkoušet. Doporučujeme si tedy předem rozměnit, abyste v peněžence měli co nejvíce jednolibrovek.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa