Warner Bros. Studio

Warner Bros. Studio

Na okraji Londýna v části Leavesden se nachází Warner Bros. Studio Harryho Potter. Na původní ploše vojenského letiště dnes stojí 80 hektarů velký komplex, který pomáhal tvůrcům vytvořit tajuplný příběh magie.

Od roku 2012 si můžete na vlastní kůži vyzkoušet procházet se po Bradavicích, pohladit si Klofana, sledovat pohyblivé obrazy nebo ochutnat kouzelnické pivo máslový ležák. Dechberoucí podívanou zažijete hned na začátku zhruba 4hodinové prohlídky, kdy se objevíte v hlavním sále čarodějnické školy.

Dále se podíváte do kuchyně Weasleyových, pod širým nebem se projdete Zobí ulicí a uvidíte snad všechny masky a kostýmy, které byly ve filmech použity. Na každém stanovišti mohou děti otisknout speciální kouzelnické razítko. Zbyde jim tak originální suvenýr.

Na místo se dostanete buď klasickým vlakem nebo speciálními autobusy, které jezdí každých 20 minut. Vstupenky si zakupte předem přes internet na https://www.wbstudiotour.co.uk/getting-here/

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

75 Dean St
Soho
London W1D 3RZ
Velká Británie
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa