Tipy na výlet pro milovníky přírody v Lisabonu

Pokud jste se v Lisabonu nasytili skvělým jídlem a máte vyfocené všechny památky, nastal pravý čas se vydat na výlet mimo hlavní město a zpestřit si tak pobyt. Za Lisabonem je celá řada zajímavých míst, kam se dopravíte buď vlakem nebo pomocí půjčeného vozidla.

Vydejte se objevovat starobylé hrady a paláce, pobřežní rybářské vesnice, pláže se zlatavým pískem či nedotčené přírodní rezervace.

Algarve

Algarve je nejjižnější oblastí Portugalska, která je vyhledávána zejména pro letní dovolenou kvůli svému slunečnému období a písčitým plážím. Nabízí však také historická města s velkým kulturním vyžitím a nedaleké hornaté území.

Více informací

Cabo da Roca

Cabo da Roca je unikátní tím, že se jedná o nejzápadnější výběžek nejen Portugalska, ale hlavně celé Evropy. Na tomto místě vás však nadchnou dechberoucí výhledy na oceán a krásné útesy.

Více informací

Parque Natural da Arrábida

Přírodní park Arrábida je chráněná oblast v blízkosti Lisabonu. Pro mnohé je toto místo krajinou snů. Pokud máte rádi přírodu, klid, ticho a fotografování, pak si zde přijdete na své.

Sintra

Toto město, které se nachází pod kopci Serra da Sintra je portugalský klenot, ve kterém si budete připadat jako v pohádce. Čekají zde na vás zalesněné svahy, impozantní hrady, ukryté lesní kláštery i zahrady.

Více informací

Évora

Évora se řadí k nejzachovalejším portugalským středověkým městům. Však je také zapsána do světového dědictví UNESCO. Za středověkými hradbami naleznete nejen klikaté uličky, ale hlavně řadu pozoruhodných architektonických skvostů.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko