Nejlepší muzea v Lisabonu

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších muzeí, která vám místní obyvatelé doporučují navštívit. Je jen na vás, které muzeum si vyberete.

National Azulejo Museum

Pro Lisabon jsou charakteristické tzv. Azulejos neboli glazované dlaždice. Jsou vidět snad v každé lisabonské ulici. A právě jim je toto muzeum věnované. Muzeum nabízí přes 300 nádherně zdobených dlaždic.

MAAT

MAAT je zkratkou názvu „Museum of Art, Architecture, and Technology“ tedy muzea umění, architektury a technologie. Už samotná budova stojí za návštěvu, a to z důvodu unikátní fasády tvořené keramickými obklady, tak i terasou s krásným výhledem. Do muzea je vstup zdarma každou první neděli v měsíci.

Museu do Fado

Melodie Fada patří ke kulturnímu dědictví Portugalska. S touto uměleckou formou se seznámíte v tomto muzeu, kde na vás čekají hudební nástroje, fotografie a řada dalších artefaktů, které mapují vznik fada od jeho kořenů až po současnost.

Museu Calouste Gulbenkian

Museu Calouste Gulbenkian je muzeum umění, které vystavuje sbírku exponátů ropného magnáta a filantropa Calouste Gulbenkiana. Najdete zde přes 6 000 exponátů z antického, orientálního i evropského umění. Jsou zde díla Rubense i Rembrandta, sochy, obrazy, malované dlaždice a mnoho dalšího.

Museu Coleção Berardo

Museu Coleção Berardo je muzeum moderního a současného umění ve čtvrti Belém.

Orient Museum

Toto muzeum vám představí vztahy Portugalska s Asií. Uvidíte zde asijské umění v podobě obrazů, soch a keramiky. Vstup je zdarma každý pátek od 18 do 22 hodin.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko