Nejlepší restaurace v Lisabonu

Podívejte se na výběr restaurací, které opravdu stojí za návštěvu. Všechny restaurace ve výběru nabízejí senzační jídlo, ale také něco navíc. Vyberte si dle prostředí nebo cenové kategorie. Výběr je na vás.

Alma

Hledáte opravdu to nejlepší? Chcete navštívit zážitkovou restauraci? Pokud ano, tak tato restaurace, oceněna dvěma michelinskými hvězdičkami, je místem pro vás. Sice zde utratíte velké množství peněz, ale zážitek bude stát za to.

Palacio Chiado

Palacio Chiado vás uchvátí svým prostředím. Ocitnete se v paláci z 18. století, kde se dříve konaly honosné plesy a večírky. Nemusíte se bát o svou peněženku, jelikož místní skvělá kuchyně není překvapivě až tak moc drahá.

Ramiro

Pokud vás lákají nejlépe připravené mořské plody v Lisabonu, pak jste na správném místě. K tomu si připište komplexní osobitý styl restaurace s vynikající obsluhou.

Prado

Prado se nachází v prostoru bývalé továrny na konzervy, kde vás zaplaví velké množství přirozeného světla a uchvátí z krovů visící kapradí a břečťan. Jídlo je svěží, čerstvé, organické a bohaté na produkty. Jídlo je vždy dokonale připravené.

A Casa do Bacalhau

Prvotřídní restaurace s mořskými plody, která vzdává poctu zejména tresce, kterou připravuje v řadě pokrmů. Vinný lístek nabízí vína z většiny portugalských regionů, čili zde můžete vesele degustovat.

Sala de Corte

Tato restaurace potěší zejména milovníky masa a skvělých steaků. Avšak do kolen vás dostanou i vynikající dezerty.

Tapa Bucho

Pokud se nacházíte ve čtvrti Bairro Alto a chtěli byste ochutnat skvělé tapas, pak není co řešit. Právě jste našli restauraci a my přejeme dobrou chuť.

Belcanto

Řada lidí cestuje do Lisabonu jen z toho důvodu, aby navštívila tuto restauraci, která nabízí typickou špičkovou portugalskou kuchyni.

Plano Restaurante

Tato nenápadná restaurace se ukrývá ve čtvrti Graça. Jídelní lístek nabízí pokrmy inspirované tradiční portugalskou kuchyní a mění se každý den. Rezervace je nutná.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko