Nejlepší místa pro panoramatickou fotku v Lisabonu

Chcete se pokochat výhledem na celý Lisabon? Nebo si chcete tyto pohledy vyfotit? Nebo ideálně potřebujete selfie na Instagram? Nabízíme vám přehled těch nejlepších vyhlídek v Lisabonu.

Portas do Sol

Vyhlídka Portas do Sol patří v Lisabonu k těm nejlepším. Nabízí široký výhled na barevné budovy, Pantheon i řeku Tejo. Pokud chcete krásnou panoramatickou fotku, musíte sem zajít.

Graça

Oficiální název vyhlídky je Sophia de Mello Breyner Andresen, avšak všichni jí říkají Miradouro da Graça. Usaďte se do některého z křesílek venkovní kavárny a kochejte se krásným výhledem.

Castelo de São Jorge

Na jednom z lisabonských vrcholků naleznete hradby hradu Castelo de São, kde z se vám z nádvoří otevře nádherný výhled na červené střechy města a řeku Tejo. Je to skvělé místo pro pořizování panoramatických fotek či selfies.

Více informací

Amoreiras 360° Panoramic View

Z vrcholu nákupního centra Amoreiras, který se nachází ve výšce 174 metrů nad mořem, si můžete vychutnat 360 stupňový výhled na město. Tato vyhlídka je však zpoplatněna.

Arco da Rua Augusta

Triumfální oblouk Rua Augusta je nejpozoruhodnější stavbou náměstí Terreiro do Paço. Z jeho vrcholu se vám naskytne jiný pohled na město, který zahrnuje náměstí, historické čtvrti, řeku Tejo a hrad Castelo.

Igreja de Santo Estêvão

Z nádvoří kostela Igreja de Santo Estêvão se vám naskytne nádherný výhled na řeku Tejo a červené střechy Alfamy.

Elevador de Santa Justa

Elevador de Santa Justa je velkou turistickou atrakcí. Na samém vrcholu věže se nachází vyhlídka, která vám nabídne nádherný výhled na Lisabon. Počítejte, že zde bude poměrně hodně lidí.

Více informací

Santuario Nacional de Cristo Rei

Dominantou Lisabonu je také obří socha Ježíše, kterou najdete jižně od centra města za řekou Tejo. Byla inspirována sochou Krista v Rio de Janeiru a nabízí krásný výhled na Lisabon.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko