Co dělat s dětmi v Lisabonu

Portugalci mají vřelý vztah k dětem i rodinám. Pokud se zde ocitnete s dětmi, často se vám stane, že budete „upřednostněni“ před ostatními. Například při čekání na letištní taxi vás velice často pustí na začátek fronty. Pojďme se však podívat na nejlepší místa, kam s dětmi v Lisabonu vyrazit.

Oceanário de Lisboa

Oceanário de Lisboa je největší vnitřní akvárium v ​​Evropě, které se nachází na severovýchodě od centra města v Parque das Nações. Nejbližší stanicí metra je zastávka Oriente.

Více informací

Pavilhão do Conhecimento

Muzeum vědy je skvělým místem, kam vyrazit s dětmi. Děti zde mají také svůj speciální pavilon, kde na ně čekají interaktivní exponáty, pokusy, workshopy a mnoho dalšího.

Více informací

Elevador de Santa Justa

Elevador de Santa Justa je velkou turistickou atrakcí. Na samém vrcholu věže se nachází vyhlídka, která vám nabídne nádherný výhled na Lisabon. Počítejte, že zde bude poměrně hodně lidí.

Více informací

Castelo de São Jorge

Na jednom z lisabonských vrcholků naleznete hradby hradu Castelo de São, kde z se vám z nádvoří otevře nádherný výhled na červené střechy města a řeku Tejo. Je to skvělé místo pro pořizování panoramatických fotek či selfies.

Více informací

ZOO Lisabon

Lisabonská ZOO, která je magnetem pro mladé zvědavce, byla založena v roce 1884 v parku São Sebastião da Pedreira. Na současné místo došlo k přesunutí v roce 1905. Čeká tu na vás okolo 2 000 zvířat.

Více informací

Frigate Dom Fernando II e Glória

Stavba této fregaty portugalského námořnictva započala v roce 1843 a na svou první plavbu se vydala v roce 1845. Aktuálně zrestaurovaná fregata do podoby z poloviny 19. století je zároveň námořním muzeem. Návštěvu doporučujeme zejména rodičům s dětmi, pro které bude návštěva fregaty skvělým zážitkem.

Estádio da Luz

Prohlídka fotbalového stadionu nadchne každého nadšence fotbalu. Stadion s kapacitou přes 65 000 diváků nabízí prohlídky každý den od 10 do 18 hodin s výjimkou dnů, kdy se hraje zápas.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko