Nejzajímavější městské čtvrtě v Lisabonu

Lisabon, který je považován za jedno z nejpohodovějších metropolí v Evropě, nabízí spoustu charakterově odlišných čtvrtí. Pojďme si je přiblížit více, ať víte, co vás kde čeká.

Bairro Alto

Bairro Alto se řadí k nejživějším čtvrtím, jelikož je plná barů, restaurací, kaváren a hostelů. Panuje zde bohémská a pohodová atmosféra. V sobotu večer to zde prostě žije.

Alfama

Alfama patří k nejhezčím čtvrtím Lisabonu, přestože je zároveň čtvrtí nejstarší. Čekají tu na vás úzké a klikaté uličky za doprovodu tradiční hudby fado. Jakmile se prokličkujete místními uličkami, nevynechejte hrad Castelo de São Jorge i vyhlídku Portas do Sol.

Baixa and Rossio

Ve čtvrti Baixa and Rossio se nachází nejvíce historických památek a je považována za skutečné centrum města. Je to také část města, která byla zničena během zemětřesení v roce 1755 a následně ke konci 18. století obnovena.

Více informací

Príncipe Real

Príncipe Real je módní čtvrtí, kde vás čekají honosnější budovy, mnoho obchodů, ale také velké množství zahrad. Jde převážně o obytnou čtvrť.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Portugalsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Portugalsko, ve kterém se město Lisabon nachází.

Přejít na průvodce Portugalsko