Farmářské trhy a trhy s jídlem v Barceloně

Ranní procházka trhem je jedna z velmi příjemných událostí dne. Vydejte se poznat místní trhy v Barceloně.

Mercat de la Boquería

Na tradiční tržnici Mercat de la Boquería poblíž barcelonské třídy La Rambla si můžete zajít pro všechno, co vás jen napadne – ovoce, zeleninu, ryby, maso nebo mléčné výrobky. Dát si můžete i hotová jídla, tržnice je tedy ideální na rychlý oběd nebo občerstvení. Je lepší se sem vydat spíše ráno, během dne tu bývají přívaly místních i turistů.

Mercadillo De La Plaça De Sant Josep

Každý měsíc se na náměstí Plaça de Sant Josep Oriol koná trh, na němž můžete sledovat umělce nebo si koupit nějaké umělecké dílo. Tento trh se vyznačuje velice přátelskou atmosférou, můžete si přijít i popovídat a procvičit se ve španělštině nebo v katalánštině. U některých umělců se dokonce můžete nechat nakreslit na místě a odvézt si s sebou jako suvenýr svůj portrét.

Palo Market Fest

Pouliční trh Palo Market Fest se koná každý první víkend v měsíci v barcelonské čtvrti El Poblenou. Najdete tu všechno, na co jen pomyslíte – potraviny, oblečení, doplňky, knihy, gramofonové desky a spoustu dalšího. V době konání trhů se také organizují workshopy, koncerty a umělecké výstavy.

Mercat Del Llibre Dominical De Sant Antoni

Každý knihomol musí zaručeně navštívit trh Mercat Del Llibre Dominical De Sant Antoni. Prodávají se zde nejen knížky z druhé ruky, mezi nimiž můžete mnohdy objevit skutečné poklady, ale také plakáty, pohlednice, komiksy, videohry a mnoho dalšího.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko