Muzea zdarma v Barceloně

Ačkoliv všechna barcelonská muzea a památky obecně rozhodně stojí za návštěvu, chápeme, že všechny ty vstupenky něco stoj, a jestliže se ve městě zdržujete delší dobu, dá to dohromady slušnou sumu. Jednou z možností, jak nějaké peníze ušetřit, je pořízení některé z barcelonských turistických karet.

Některé památky pak můžete navštívit zcela zdarma buď každou první neděli v měsíci nebo každou neděli odpoledne. Tato informace bývá obvykle uvedená na webových stránkách dané památky či muzea.

Virreina Centre de la Imatge

Budova Palau de la Virreina se nachází na slavné barcelonské třídě La Rambla a v současné době v ní sídlí městský Kulturní institut, který čas od času pořádá umělecké výstavy a kulturní akce.

Více informací

Palau Robert

Palau Robert je palác na jedné z barcelonských hlavních ulic Passeig de Gràcia. Původně sloužila jako obytná rezidence španělskému obchodníkovi a politikovi jménem Robert Robert i Surís, dnes se v ní nachází mimo jiné muzeum a koncertní sál.

Více informací

Centre d’Art Santa Mònica

Umělecké centrum Centre d’Art Santa Mònica na barcelonské třídě La Rambla pořádá výstavy současného umění pro veřejnost už od roku 1988. Můžete se přijít podívat na díla slavných umělců ze Španělska i z celého světa.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko