Farmářské trhy a trhy s jídlem v Amsterdamu

Možná to někoho překvapí, ale také v Amsterdamu jsou trhy. A dokonce jsou skvělé. Pojďme se na ně podívat.

Albert Cuypmarkt

Pokud byste měli navštívit jen jedem amsterdamský trh, měl by to být právě “Cuyp.” S 260 stánky si připisuje titul největšího trhu Nizozemska a najdete na něm vše od jídla přes oblečení až po veteš. Nabízí také typické holandské pochutiny jako herinky, kibbeling či stroopwafels. Nachází se na adrese Albert Cuypstraat, 1073 BD Amsterdam a je otevřen od pondělí do soboty.

Bloemenmarkt

Tulipány a Nizozemsko. Dvě slova, která si spojí snad každý. Pokud si chcete z Holandska na památku odvézt cibulku tulipánu, nebo si udělat radost jinou květinou, tyto plovoucí trhy nacházející se na jednom z mnoha amsterdamských kanálů byste neměli minout. Na nákupy můžete vyrazit jakýkoliv den v týdnu a miřte na adresu Singel, 1012 DH Amsterdam.

Více informací

Waterlooplein

Milujete blešáky? Zamiřte tedy rovnou na Waterlooplein, trh nacházející se v bývalé židovské čtvrti, odkud si zaručeně odnesete spoustu věcí za málo peněz. Narazíte zde na kola, oblečení, šperky, hodinky, starožitnosti a všechnu další veteš. Mezi stánky je jednoduché strávit hodiny, protože kdo by nemiloval probírat se krásnými starými věcmi z minulého století nebo procházet kopice oblečení, kde si můžete vintage kousky uloupit za velmi výhodné ceny.

Více informací

IJ-Hallen

Neobvyklý zážitek nabízí bleší trh IJ-Hallen. Koná se jeden víkend za měsíc a je největší svého druhu v Evropě. Pokud se jej rozhodnete navštívit, připravte se však, že za vstup mezi více než 500 stánků se platí drobné vstupné ve výši 6 euro.

Více informací

Boekenmarkt Op Het Spui

Vůně knih, listování starými svazky, mapy a pohlednice. Zní to jako místo, kde byste dokázali strávit hodiny, dny a týdny? Pak vyražte na trh Boekenmarkt, který by neměl minout žádný milovník literatury. Nebojte, knížky zde nejsou jen v holandštině, ale i angličtině, němčině či francouzštině.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko