Muzea zdarma v Amsterdamu

Pro ty z vás, co rádi cestujete low-cost, nebo zkrátka jako každý správný Čech máte rádi věci zadarmo, máme seznam muzeí, do kterých v Amsterdamu můžete zavítat zdarma, i když vám už dávno bylo osmnáct.

Městské archivy Amsterdamu

Monumentální budova De Bazel je největší pokladnicí městské historie na světě a mnozí říkají, že je také pokladnicí nejkrásnější – to už je na vás, abyste se o tom přesvědčili.

Více informací

GASSAN továrna na diamanty

Pokud si scrollujete tímto článkem o muzeích s bezplatným vstupem, šance je že zrovna nejste vlastníkem diamantů. Jestli vás, ale tyto nejtvrdší nerosty zajímají a chtěli byste se dozvědět něco víc o jejich zpracování, neměli byste si ujít tour továrnou na diamanty.

Více informací

Multatuli museum

Jestliže jste fanoušci literatury, neměli byste vynechat návštěvu muzea slavného holandského spisovatele Eduarda Douwesa Dekkera. Dům si můžete prohlédnout zdarma, popřípadě za 3,5 eura s průvodcem. Muzeum se nachází ve skromném patricijském domě v jedné z malých uliček centra starého Amsterdamu. Eduard Douwes Dekker, který psal pod pseudonymem Multatuli se zde narodil v roce 1820 jako čtvrté dítě nizozemského kapitána.

Více informací

Rijksmuseum Schiphol

Jste na letišti až příliš včas a chcete si něčím zkrátit dlouhou chvíli? Díky jednomu z prvních muzeí otevřených na letišti vám hodiny uplynou jako voda. Otevřeno je navíc 24 hodin denně, takže i pokud na Schipholu trávíte noc, můžete své čekání obohatit o umělecký zážitek.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko