Multatuli museum

Multatuli museum

Jestliže jste fanoušci literatury, neměli byste vynechat návštěvu muzea slavného holandského spisovatele Eduarda Douwesa Dekkera. Dům si můžete prohlédnout zdarma, popřípadě za 3,5 eura s průvodcem.

Muzeum se nachází ve skromném patricijském domě v jedné z malých uliček centra starého Amsterdamu. Eduard Douwes Dekker, který psal pod pseudonymem Multatuli se zde narodil v roce 1820 jako čtvrté dítě nizozemského kapitána.

Toto malé muzeum svou prostostí a jednoduchostí vlastně svým způsobem vypovídá o spisovatelovo hodnotách a jeho životě. Ten byl už od dětství skromný a plný mnoha těžkostí. Jeho spisy, které jsou mimo jiné vystaveny v muzeu, byly na jeho dobu progresivní, neboť se v nich zastával lidí kolonizovaných v té době Nizozemskem.

Pokud vás zajímá historie, literatura a rádi si rozšiřujete obzory, návštěva muzea jistě bude příjemným zážitkem.

Najdete ho na adrese Korsjespoortsteeg 20, 1012 LK Amsterdam, The Netherlands a otevřeno má v úterý od desíti do pěti o víkendech od dvanácti do pěti.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Korsjespoortsteeg 20
1015 AR Amsterdam
Nizozemsko

Související obsah

Městské archivy Amsterdamu
Městské archivy Amsterdamu
GASSAN továrna na diamanty
GASSAN továrna na diamanty
Multatuli museum
Multatuli museum
Rijksmuseum Schiphol
Rijksmuseum Schiphol
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko