Nejlepší bistra v Amsterdamu

Zajít na kafe a něco k malého k snědku? Nebo rovnou na brunch? A dát si k tomu sklenku vína? Amsterdam nabízí velké množství bister, kde si můžete vychutnat lahodný šálek kávy a zároveň dopřát chutný oběd či svačinku. Tady je pro vás seznam těch nejlepších ve městě.

Hartje oost

Kávový butik ve čtvrti Oost je tím perfektním místem pro kávu, sklenku vína nebo lehké jídlo s nákupem. Nečekejte žádné michelinské večeře, ale můžete se těšit na chutná, jednoduchá a hlavně čerstvá jídla.No a když se začnete nudit můžete si prohlédnout butik a třeba i odejít s novými šperky, oblečením či domácími potřebami. Celý podnik je laděný do industriálně elegantního prostoru s betonovými podlahami, nabílenými cihlovými zdmi a světlíkem, který zaplaví místnost světlem i v těch nejšedivějších dnech.

Café de Sluyswacht

Jestliže si chcete pochutnat na klasických holandských pochutinách v typickém holandském domku (samozřejmě nakloněném šikmo nad ulici), zavítejte do útulného Café de Sluyswacht. Dřevěný interiér, nerovná kamenná podlaha a velká okna s výhledem na kanály jsou skvělým doplněním vaší holandské svačinky. Zkusit můžete typické bitterballen – smažené masové kuličky s rouxem, kasstengels – tyčinkové sýrové sušenky nebo si smlsnout na sýrovém toustu.

De Bakkerswinkel

Od čerstvých sendvičů až po lahodné domácí koláčky podávané se smetanou a marmeládou, které jsou tou hlavní hvězdou podniku. Proslulé De Bakkerswinkel by byla škoda nenavštívit. V Amsterdamu se nachází hned na dvou lokacích a je to jedno z mála míst, kde uslyšíte více holandštiny než angličtiny – vezmeme-li v potaz, že se nacházíme v srdci Amsterdamu je to poněkud vzácný úkaz. Vychutnat si zde můžete také skvělý odpolední čaj nebo posedět nad šálkem dobré kávy.

Café de Jaren

Café de Jaren díky své kombinaci dlážděných podlah s bistro stolky a velkými okny od podlahy až ke stropu přináší nevídaný mix jakéhosi staroevropského stylu a moderního designu. Bývalá bankovní budova tyčící se nad kanálem Kloveniersburgwal nabízí výhled na Amsterdam, který zkrátka nikdy neomrzí – zvláště pokud se usadíte na jednu ze dvou velkých teras, kde si můžete vychutnat jak chutné jídlo, tak velmi dobré pití od káv, přes limonády až po vína či piva. A mimojiné je to jedno z mála míst v Amsterdamu, kde je možné si rezervovat venkovní stoly.

Living Kitchen v Zoku Amsterdam

Zoku je apartmánový hotel a společný pracovní prostor nabízející elegantní bistro-kavárnu, kde si vychutnáte nejen kávu, ale také výtečný oběd. Bistro najdete v nejvyšším patře, kam se dá vyjet výtahem. jakmile budete nahoře stačí projít prosklenou chodbou, střešní zahradou a už stojíte u bufetu nabízející bohaté varianty vašeho oběda či odpolední svačiny.

Bar Botanique

Tato veselá kavárna ve čtvrti Oost se může pochlubit dlouhým barem, světlým salonkem s pohovkami a loftovou jídelní částí – to vše překypující rostlinami, které dodávají prostoru nádech svěžesti. V létě velká krytá terasa dramaticky rozšiřuje prostor k sezení a místní si venku povídají až do pozdního večera. Doporučujeme sem zajít hlavně na brunch, z nabídky byste neměli vynechat třeba míchaná vejce s lanýži nebo skvělou chia bowl.

The Main Bar ve Foodhallen

První amsterdamský krytý trh s jídlem, který sídlí v bývalé tramvajové vozovně, nabízí více než 20 stánků s jídlem, v kterých si pochutnáte na všem – od nizozemských barových svačin přes dim sum až po francouzské pečivo. Samozřejmě nechybí ani pořádná porce kávy, kterou servíruje hlavní bar nacházející se v centru trhu. Pokud sem zavítáte v úterý večer, můžete se kromě jídla a pití těšit také na živou hudbu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Nizozemsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Nizozemsko, ve kterém se město Amsterdam nachází.

Přejít na průvodce Nizozemsko