Tipy na výlet pro milovníky přírody ve Vídni

Ve Vídni je pořád co dělat, ať už jste milovníky historie, přírodních památek nebo gastronomie. Jestliže však chcete vyrazit na menší výlet za hranice města, přinášíme pro vás několik tipů, kam se můžete podívat, aniž byste se museli od Vídně vzdálit.

Kahlenberg

Kahlenberg je zalesněný kopec nedaleko Vídně, který se nachází na území Vídeňského lesa. Je oblíbeným cílem turistů, a to z dobrého důvodu. Z jeho vrcholu si můžete vychutnat krásný výhled na město. A pokud vám 484 m n. m. nestačí, můžete vystoupat ještě na 22 metrů vysokou rozhlednu Stephaniewarte.

Více informací

Vídeňský les

Pokud vám ve Vídni chybí naše šumavské nebo beskydské lesy, máme pro vás dobrou zprávu. Nedaleko Vídně se rozkládá horský masiv zvaný Vídeňský les, kam Vídeňané často vyrážejí na procházky a výlety. Celé území vídeňského lesa je chráněnou krajinnou oblastí. Najdete v něm jak převážně listnaté, tak jehličnaté lesy, řeku Schwechat nebo přírodní jeskyně. Rostou v něm přibližně dva tisíce druhů rostlin a les poskytuje domov spoustě druhů ohrožených živočichů.

Více informací

Lainzer Tiergarten

Lainzer Tiergarten je přírodní rezervace nacházející se jihozápadně od Vídně. Její historie sahá až do poloviny 16. století, kdy ji císař Ferdinand I. založil jako místo pro hony. Od počátku 20. století je zahrada otevřená pro veřejnost. Přibližně 80 % rezervace je pokryto lesy. Žije zde mnoho druhů živočichů, mezi nimi například divoká prasata, mufloni, daňci či jeleni.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko