Nakupování oblečení ve Vídni

Koho by občas nebavilo jen tak chodit po nákupech, obhlížet výkladní skříně a nakonec si třeba nějaký kousek odnést domů? Vídeň je pro tohle jako stvořená. Chcete-li si tedy z Vídně odvézt suvenýr v podobě nového kousku do vašeho šatníku, vzhůru na nákupy!

Kohlmarkt

Kohlmarkt ve vídeňské čtvrti Vnitřní Město je to pravé pro všechny milovníky okázalosti a luxusu. Je to ulice plná obchodů těch nejluxusnějších značek. I když si třeba nehodláte nic koupit, přijďte si ji aspoň projít a pokochat se výkladními skříněmi se zbožím značky Louis Vuitton, Chanel nebo třeba Gucci.

Kärntner Straße

Kärntner Straße neboli Korutanská třída je hlavní tepnou v srdci Vídně a zřejmě nejznámější nákupní ulicí na světě. S trochou nadsázky by se dalo říci, že ať už sháníte cokoli, s největší pravděpodobností to najdete právě tady.

Donauzentrum

Donauzentrum je klasické obchodní centrum ve Vídni. Je v něm tolik obchodů, že pokud je chcete projít všechny, máte postaráno o zábavu na celý den. Donauzentrum nabízí velice pestrou škálu obchodů a služeb, najdete zde i kavárny, restaurace nebo kino.

Mariahilfer Straße

Chcete-li vyrazit na nákupy a zároveň se projít na čerstvém vzduchu, pak jste tu správně. Mariahilfer Straße také patří k největším a nejznámějším nákupním ulicím ve Vídni. Najdete v ní všechno, na co si vzpomenete, včetně supermarketů a běžných obchodních řetězců.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko