Utajená místa ve Vídni

Vídeň je plná uměleckých i jiných pokladů, které zná celý svět. Všechny samozřejmě stojí za návštěvu, ale už jsou tak nějak… no, prostě je většina lidí zná. My vám ale přinášíme pár tipů na místa, která se sice nepohybují na předních příčkách co se návštěvnosti týče, ale určitě by se na ně nemělo zapomínat.

Jonas Reindl Coffee house

Tento skrytý poklad by určitě neměl minout žádný milovník kávy. Schází se tady především místní studenti. Zaujme vás jistě nejen výbornou kávou, ale také příjemným interiérem a útulnou atmosférou.

Vienna Peace Pagoda

Tento sněhově bílý buddhistický chrám se zlatou sochou Buddhy sice nepatří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější vídeňské památky, ale je v něm přeci jen něco zvláštního. Možná proto, že buddhistický chrám byste ve středoevropském hlavním městě asi zkrátka nečekali.

Gugumucks Gartenbar & Wiener Schnecken Manufaktur

Gugumucks je šnečí farma s vlastní domácí restaurací, jejíž specialitou jsou právě… no, asi už tušíte. Sice to není místo pro každého, ale pokud chcete vyzkoušet něco neobvyklého, jste tu vřele vítáni. Během léta a v období Vánoc se tu navíc pořádají malé festivaly.

Knihkupectví Shakespeare & Company

Knihomolové, tohle je něco pro vás! Maličké, nenápadné a naprosto kouzelné knihkupectví ukryté v centru Vídně, inspirované stejnojmenným knihkupectvím v Paříži. Přijďte se podívat a případně si vybrat přírůstek nebo dva do vaší knihovny.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko