Nejlepší bary v Římě

Abychom vám usnadnili výběr baru, oslovili jsme místní obyvatele, aby vám doporučili ty nejlepší bary, které byste měli navštívit. Tady je výběr těch nejlepších. Teď už je to na vás.

Salotto 42

Salotto 42 se řadí do výběru nejlepších barů na světě. Nachází se na náměstí Piazza di Pietra přímo u rušné ulice Via del Corso. Do tohoto baru chodí nejen místní obyvatelé, ale přijíždějí sem lidé z celého světa, aby si zde vychutnali pečlivě připravené koktejly a domácí atmosféru. Tento bar žije již od rána a můžete si tak vychutnat ranní kávu nebo i odpolední čaj v centru Říma.

Blind Pig

Po příchodu do Blind Pig si budete připadat, jako byste se ocitli v době americké prohibice dvacátých let. Stoly jsou vyrobeny ze starých beden a stěny jsou pokryty lahvemi piva. Nápojový lístek nabízí hlavně piva z malých pivovarů, z jídel si pak můžete smlsnout na karbanátcích i vegetariánských jídlech, která nesou názvy gangsterů. Každé pondělí na vás tady čeká pivo a vegetariánský talíř za 5 eur.

Drink Kong

Celkem novým podnikem ve čtvrti Monti je bar Drink Kong. Hned u vstupu váš zrak zamíří na hlavní bar. V salonku po vaší pravici se pravidelně pořádají večery s živou hudbou a točí se zde pivo. Zadní část baru je vyzdobena japonským uměním a dlouhým dřevěným stolem, za kterým si můžete vychutnat řadu nabízených koktejlů. Mottem podniku je „Drink Kong, Think Kong, Be Kong“ v logu mají – jak jinak – než obličej gorily.

klub Micca

Ačkoliv vlastní klub pouze malý taneční parket (jelikož je zasazen do původně vinného sklepa), sjíždějí se sem světoznámí DJové, kteří hrají vše od soulu, přes funk a jazz až po pravý rock’n’roll. Místo má na programu představení burlesek a svým návštěvníkům nabízí i “rychlokurzy“, jak se takovému druhu tance naučit. V baru se nachází jeden hlavní a dva menší barové pulty a také galerie s moderním uměním. Otevírací doba je v pátek a sobotu od 20 do 4 hodin.

The Gin Corner

Milovníci ginu, pozor. Tenhle bar je přímo pro vás. V roce 2013 vznikl jako první salon v Itálii věnovaný pouze ginu The Gin Corner. Přes 120 druhů ginu a rozmanitá nabídka koktejlů vás nadchne. A pokud jste ani jednomu ještě nepropadli, nebude to trvat dlouho. Barmani vám rádi nějaký drink doporučí a vysvětlí co a jak se s ním má. Záměr zakladatelů baru byl prostý; přeměnit nevýrazný bar hotelu Adriano v Mekku ginu. A to také toto útulné místo už několik let splňuje.

Latta

Období 50. let, kvalitní nápoje a jídlo za dostupné ceny. Tři hlavní věci, které definují bar Latta. Na nápojovém lístku pojedete prstem po čepovaném pivu, moštech, vínu a narazíte samozřejmě i na koktejly. Jídlo je jednoduché, ale chutné. Spolu s drinkem si jej můžete vychutnávat buď v rozlehlé hale podobné sklípku nebo venku pod listy palem.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie