Nejlepší kavárny v Římě

V Římě snad není možné vstoupit do špatné kavárny. My vám však přinášíme náš výběr kaváren, které zbožňujeme.

Faro

Krásné místo s výbornou kávou a milým personálem. Čeká tu na vás také jedno z nejlepších tiramisu široko daleko. Ideální místo pro krátkou přestávku.

Caffè Canova-Tadolini

Tento podnik na rohu Španělských schodů ctí jméno umělce, po kterém je pojmenován. Jedná se o italského sochaře Antonia Canovu, který se proslavil svými mramorovými sochami, jež najdete po celém Římě. Zakladatelé kavárny se v 60. letech rozhodli, že z původně ateliéru Canovy a jeho žáků, vytvoří toto zázračné místo, ve kterém vás budou umělcovy sochy sledovat při pití výtečné kávy. Jeho díla jsou totiž rozmístěna po celé kavárně. Umění a skvělé pití tak zde vytvářejí impozantní a vskutku útulnou atmosféru.

Roscioli Caffè

Fantastická káva s výbornými croissanty. Také tu zde mají stále plno, přestože je tu velmi rychlá obsluha. Stojí za návštěvu.

Sant' Eustachio Il Caffè

Nedaleko Pantheonu narazíte na drobnou kavárnu, která je mezi místními velice populární. Budova, ve které podnik sídlí, je stará více než 500 let. Samotná kavárna pak funguje od roku 1938 a je pojmenovaná po generálu Eustachiovi, který měl být podle legendy pod boží ochranou, když jej císař odsoudil k zabití smečkou lvů v Koloseu. Majitelé kavárny si dávají za cíl servírovat hlavně kvalitní fair trade a slow food kávu dováženou přímo z Jižní Ameriky.

Fax Factory

Malé, ale stylové prostředí. Fax Factory nabízí obrovské množství směsí a mimořádně vyškolený profesionální personál, který vám s výběrem velmi rád poradí.

La Casa del Caffe Tazza d Oro

Kousek od Pantheonu se nachází i tato kavárna, ve které se konečně budete cítit jako místní. Kávu si můžete vychutnat totiž jen na baru, žádné sezení u stolku. Podnik funguje přes 70 let a je známý svou vlastní praženou kávou po celém světě. Při hledání si budete připadat možná ztracení, hledejte tak dveře se žlutým nápisem. I přesto, že lokalita této kavárny nemohla být snad turističtěji exponovaná, ceny se zde pohybují velmi nízko.

Antico Caffè Greco

Otevřena v roce 1760 je Antico Caffè Greco nejstarší kavárnou v Římě a druhou nejstarší v celé Itálii hned po Caffè Florian v Benátkách. V tomto podniku jakoby se čas zastavil. Alespoň tomu napovídá vzhled interiéru. Zdi jsou vytapetovány a pokryty starými obrazy a fotkami, zákazníci sedí na karmínových čalouněných židlích. V průběhu historie se stávala kavárna místem setkávání nejen italských intelektuálů, umělců či spisovatelů. Patří mezi ně například spisovatelé Goethe či Mark Twain, hudební skladatel Franz Liszt a nebo známý Casanova. Připravte se na trochu vyšší ceny za kávu. Pokud chcete ušetřit, rozhodněte se usednout k baru, což bývá v Itálii levnější místo než u klasického stolečku.

Pergamino Caffè

Skvělé místo pro přestávku na kávu, která je zde opravdu skvělá. Ideální varianta si ji vzít s sebou, jelikož tu není moc míst k sezení. Cenově dostupné ceny a velmi pestrá nabídka.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie