6 nejlepších míst pro panoramatickou fotku v Římě

Pokud si chcete v Římě udělat krásnou panoramatickou fotku (klidně i selfie s nádherným pozadím), máme pro vás několik tipů na místa, kde výhled a následná fotka bude stát za to.

Monte Mario

Hned po návštěvě dómu svatého Petra ve Vatikánu musíte pro fotky krásného výhledu zamířit na Monte Mario – nejvyšší kopec města.

Více informací

Gianicolo

Z kopce Gianicolo uvidíte město jako na dlani. Každý den posledních 165 let zde dělo oznamuje čas. Kopec se rozprostírá za židovskou čtvrtí Trastevere. Můžete si zde užít krásné chvilky při pohledu na historický Řím při západu slunce a poté sejít po schodech z kopce do místních barů a restaurací. Z vrcholu spatříte Pantheon, národní pomník Altare alla Patria či baziliku svatého Petra.

Botanická zahrada

Často tolik nedoceněná botanická zahrada je skvělým a klidným útočištěm uprostřed židovské čtvrti Trastevere. Kochat se zde můžete pohledem na palác Palazzo Corsini ze 17. století. Práce na zahradním skvostu započala v roce 1883 a dnes je domovem více než 3000 druhů rostlin. Najdete zde skleníky s kaktusy, bonsai, orchidejemi i prostorný bambusový les či záhony růží. Projděte se až na samý vrcholek zahrady a vychutnejte si nezapomenutelný výhled na město.

Památník Il Vittoriano

Většina výhledů nabízí pouze pohled na jednu určitou část města. Na památníku Il Vittoriano na náměstí Piazza Venezia si ale můžete užít všech 360 stupňů panoramatického pohledu. Stavba je dodnes považována za příliš nápadnou a do Říma nezapadající. Výhled z ní je ale skvostný! K platformě, ze které Řím uvidíte, se dostanete výtahem za 7 eur. V zimě bývá místo otevřeno do půl páté, v letních měsících pak o hodinu déle.

Terrazza Caffarelli

Tuto střešní kavárnu v srdci Říma zná opravdu málokdo, přitom z její terasy je nádherný pohled na střechy tohoto města.

Kapitol

Z Kapitolského pahorku je krásný výhled na Forum Romanum. Jakmile se ocitnete na Kapitolském náměstí, vydejte se doprava na balkon a výhled je váš.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie