Nejhezčí parky v Londýně

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, tak Londýn se řadí k nejzelenějším evropským městům. Park či zahradu najdete skoro na každém rohu. A tak jsme se zeptali místních, které parky mají rádi a které Vám doporučují pro trochu odpočinku od rušné metropole. Tady je výsledek.

Hyde Park

Určitě nemůžete vynechat Hyde Park, který se rozprostírá na 140 hektarech a je tak největším londýnským parkem. Známý je převážně díky koncertům a demonstracím, které se konají na jeho okraji, Speaker’s Corner.

Více informací

Green Park

Green Park přiléhá k Buckinghamskému paláci z jeho severní strany. Najdete zde útočiště před davy turistů, kteří stojí před branami královského sídla. Vzrostlé stromy zde tvoří aleje kolem cestiček, po kterých se můžete procházet či proběhnout. Kvůli bezpečí královny zde často potkáte jízdní policii. Green Park je ideálním místem pro odpolední piknik.

Holland Park

Tento menší park se schovává uprostřed luxusní čtvrti Kensington. Ukrývá v sobě hned několik druhů zahrad. Holandská část hýří květinami a upravenou zelení a opačný kraj zase připomíná japonskou kulturu, ve které najdete klidné jezírko, přesné linie a vodopád. V celém objektu je vystavěno několik budov, které parku dodávají atmosféru malého městečka uprostřed rozkvetlé přírody.

St James’ Park

Nejmenší z parků, které přiléhají k Buckinghamskému paláci, je před ním se rozprostírající se St James’ Park. Po celé jeho délce jej protíná jezírko a z druhé strany jej lemuje promenáda The Mall. Vidět zde můžete i několik pelikánů, kteří pocházejí z pražské ZOO.

Více informací

Hampstead Heath

Park Hampstead Heath nabízí kousek opravdové anglické přírody. Je sice méně upravovaný než ostatní londýnské parky, o to kouzelnější má atmosféru. Můžete zde čerpat energii z luk, lesů a jezer, na nichž se nacházejí sochy, turistické stezky a dokonce kavárny.

Více informací

Greenwich Park

Na západě města najdete na jižním břehu Temže jeden z největších parků Londýna. Na vrcholu jeho kopce se spolu s nultým poledníkem, který označuje greenwichský čas, nachází astronomická observatoř. Naopak pod ním se rozprostírá Královská námořní univerzita a muzeum námořnictví. Spolu s těmito budovami se na horizontu nachází na druhé straně moderní část Londýna, tzv. Canary Wharf.

Kensington Gardens

Kensingtonské zahrady volně navazují na Hyde Park, od kterého jej dělí promenáda Carriage Drive. Na jeho okraji se rozprostírá Kensingtonský palác. Ten je na rozdíl od toho Buckinghamského přístupný veřejnosti.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa