Nejlepší vinárny v Londýně

Do Londýna se jezdí spíše do baru, než za vínem, to je pravda. To však neznamená, že zde nenajdete skvělé vinárny s báječným vínem. Jelikož najít dobrou vinárnu nemusí být tak úplně snadné, přinášíme Vám tipy na vinárny, kde podle místních obyvatel neuděláte chybu.

Sager + Wilde Hackney Rd

Pokud chcete ochutnat opravdu kvalitní víno, které Vám bude servírovat dlouholetý zkušený sommeliér, vyzkoušejte Sager + Wilde Hackney Rd. Cenově se pohybuje trochu výše, ale vzhledem ke stáří vín, je hodnota úměrná.

Více informací

Diogenes The Dog

Vinárna pojmenovaná trefně po řeckém filozofu, který podle mýtů žil v sudu od vína, může tento příběh připomínat. Jen zde nebudete stísněni v dřevěné nádobě, ale útulné místnosti, jejíž zdi jsou beznadějně pokryty víny od červených až po oranžové přímo z moravských vinic.

Více informací

Fox – Fine Wines and Spirits

Fox Fine Wine and Spirit se nachází v památkové budově na rohu London Wall, která byla dříve proslulým obchodem Fox Umbrella Shop. Vychutnáte si tady sklenku na baru, který je obložený dřevem anebo v pohodlných křesílkách.

Více informací

Ladies & Gentlemen

Nenápadný vchod do podzemí zavede milovníka vína do malého baru Ladies & Gentlemen. Za skvělou cenu zde můžete ochutnat i netradiční koktejly nebo jen posedět nad kávou a zaposlouchat se do klavíru, na který si může zahrát kterýkoliv návštěvník.

Více informací

Gordon’s Wine Bar

Gordon je nejstarší vinárnou v Londýně. Byla založena již v roce 1890 a dnes je otevřena denně. Vstup připomíná spíše vchod do rodinné hrobky, myšlenka na kvalitní a chutné víno tuto představu ale rychle zažene. Strop je dost nízký, také proto je sezení v tomto sklípku velmi útulné.

Více informací

Winemaker’s Club

Tento útulný, svícemi osvětlený sklep, pochází z dob královny Viktorie, vína zde tedy podává přes 150 let. Vinárna nabízí nové značky malých vinařství, ale také velmi staré ročníky vína, které pochází převážně z francouzského Bordeaux nebo Burgundska. Chuť vína Vám samozřejmě může podtrhnout nějaký ze sýrů, který do podniku dodává nedaleká domácí sýrárna.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa