Nejlepší hudební kluby v Londýně

V Londýně, jakož to jedné z hlavních metropolí Evropy, můžete samozřejmě zajít na celou řadu koncertů všech žánrů. Jsou kluby, kde Vás čekají rockové kapely, jsou místa s popovou muzikou, ale také vyhlášená místa pro jazzovou scénu. Podívejte se, jaké kluby Vám doporučují navštívit místní.

Bush Hall

V roce 1904 si zřídil významný hudební vydavatel v Londýně tři taneční sály; každý pro jednu z jeho dcer. Dodnes přežil už jen jeden prostor, Bush Hall. Během druhé světové války fungoval klub jako polní kuchyně specializovaná na polévky, poté jako hala k hraní binga. Kapela The Who zde zkoušela a v 80. letech zde sídlil kulečníkový klub. Až na počátku 21. století bylo místo opět navráceno hudbě. A dnes hostí tento honosně vyzdobený klub nejrůznější hudebníky mnoha žánrů.

The Slaughtered Lamb

Přestože název zní poněkud brutálně (U Poraženého jehněte), hudba, kterou zde můžete poslouchat po večerech, je velmi mírumilovná a klidná. Nejčastěji zde znějí bluesové a akustické písně. Nejednou zde koncertoval James Bay i světoznámý zpěvák Ed Sheeran.

Více informací

Paper Dress Vintage

Ve dne obchod s retro oblečením, úžasné místo na poslech živé hudby v nočních hodinách. Během několika minut se tak z nakupujícího rázem stává dychtivý posluchač. Paper Dress Vintage vítá zvuky rock’n’rollu, soulu, reggae, blues, gypsy a swingu.

Více informací

The Piano Works

The Piano Works je jediný non-stop hudební klub v Londýně. Hudebníci zde nepřetržitě vystupují na centrálním podiu a hrají pouze písně, které si vyžádá samotné publikum. Tančit a zpívat tak můžete opravdu od soumraku do soumraku.

Více informací

Jazz Café

V klubu Jazz Café vystupovala například Amy Winehouse a není se čemu divit, že si pro své vystoupení vybrala právě tenhle podnik. Od roku 1990, kdy byl založen, si můžete nejen jazzovou hudbu užívat z několika pater.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa