Nejlepší kavárny v Londýně

Připravili jsme pro Vás výběr nejlepších kaváren dle názoru místních obyvatel. Od neobvyklých a útulných až po moderní kavárny. Je jen na Vás, jakou kavárnu si vyberete. Místní radí, že zkrátka nesmíte minout tyto.

The Sanctuary Café

Zajímavější místo pro kavárnu byste hledali jen těžko. The Sanctuary Café se dříve nacházela ve staré poštovní kanceláři, po pár letech byla přesunuta na ještě podivnější místo, do kostela. S církví pevně spolupracuje; většina zisku putuje na charitu a v neděli se po mši stává příjemným posezením pro přátele i rodiny s dětmi. Kromě netradičních druhů káv se v nabídce dočtete o domácích koláčích například z pomerančů. Pokud se tedy nacházíte nedaleko kostela St James, spojte prohlídku renesančního kostela i s ochutnávkou v sousedské kavárně.

Rochelle Canteen at the ICA

Příležitostná kavárna uvnitř Institutu pro současné umění je rozdělena na dvě části. V horním patře se nachází jídelna s britskými moderními pokrmy, v přízemí je to neformální kavárna. Jelikož se nachází v centru města, nečekejte místní návštěvníky.

Více informací

Palm Vaults

Znáte ty roztomilé, neobvyklé a útulně vyhlížející interiéry, které jsou hitem internetu? Tak tohle místo tato kritéria určitě splňuje. Byla dokonce vyhlášena nejvíce instagramovou kavárnou v Londýně.

Více informací

Highness Café and Tea Room

Malou rodinnou kavárnu a cukrárnu rozhodně nepřehlédnete. Na první pohled Vás totiž upoutá už samotná výloha; arašídové brownies vedle krvavě pomerančových koláčů a bochánků z hořké čokolády. Na dřevěné podlaze je rozestavěno několik nesourodých stolů a židlí (včetně stolu ze starobylého šicího stroje).

Více informací

Farm Girl

Všechno, co si v kavárně Farm Girl dáte, bude výživné, svěží a zdravé. Místnost je sladěna do tyrkysové barvy a stylizuje se do stylu aussie; místa inspirovaná australskou kulturou. Váš imunitní systém nakopnou smoothies, matcha latté posypaná růžovým práškem a sušenými květinami nebo k snědku pomalu vařený kuřecí sendvič s houbami nebo granolou. I když si objednáte jen malé espresso, odejdete minimálně s hezkou vzpomínkou a skvělou fotkou na Instagram.

Monmouth Coffee

Společnost Monmouth, která byla založena před 30 lety, si stanovila náročné standardy pro kvalitu své kávy. V jejich třech pobočkách kolem řeky Temže (a dalších po celém Spojeném království) vždy najdete dobrou keňskou či jihoamerickou kávu. Malé kavárny nabízejí i slané koláče a jiné pochoutky, které nemusíte zapíjet pouze britskou oblíbenou kávou, nýbrž i chlazeným pivem. Nenechte se ale odradit frontami zájemců. Lahodně chutnající káva za ochutnání totiž opravdu stojí.

Maison Bertaux

Majitelé této malinké kavárny a cukrárny tvrdí, že její historie se začala psát už v roce 1871. V noblesním francouzském podniku ve čtvrti Soho servírují domácí croissanty, nejrůznější varianty baget a sendvičů, lahodné moučníky a vyhlášené cheesecaky.

Více informací

Bea’s of Bloomsbury

Dnes pověstná cukrárna a čajovna stojí na místě bývalé banky. Tento podnik naleznete v Londýně hned čtyřikrát. Poté, co se nápad „křížit“ americký donut s muffinem uchytil a stal oblíbeným, přibyly obchodu další pobočky. Typický černý čaj s mlékem a vanilkou můžete zajíst i dalšími pochoutkami – domácími levandulovými sušenkami, sněhovými pusinkami i slanými bagetami a bagely. Kavárny Bea’s of Bloomsbury patří v Londýně k nejlevnějším a studentům dokonce nabízí slevu 10 %.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa